Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem způsob výplaty nemocenské

Zdravim,
když je člověk na neschopence, déle jak dva měsíce. jak se vyplácí nemocenská? Jde mi o to že již druhý měsíc jsem na účet ani na složenku (jak jsem chtěl) nic od podniku ani ČSSz nic nedostal.

Vyplácí se nemocenská měsíčně jako výplata nebo až po ukončení PN?

Jak vlastně fungují lístky na peníze, které jsem dával od doktora do účtárny? to je potvrzení pro podnik nebo pro ČSSZ? Naposledy jsem marodil asi před 12 lety, tak jsem v tom nějak mimo, nevím jestli jsem něco nezanedbal, protože žádný peníze nikde.

dík za info.

Jak dlouho přesně trvá nemoc?
Prvních 14 dnů nemoci je nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele,
OSSZ vypláci nemocenské až od 15. dne nemoci.

Zaměstnavatel by měl podklady předávat OSSZ bez zbytečnoho prodlení,
ale někdy to "drhne" právě u něj.

Nemocenské se vyplácí měsíčně. Nejdéle trvá vyplacení první dávky
(OSSZ má na výpkatu 30 dnů po dodání podkladů, ale někdy – např.
v době chřipkové epidemie apod. to může trvat i déle), další platby
už chodívají v pořádku.

Napadají mne nejčastější chyby:
– vyznačil jste správně, jak/kam chcete nemocenské zaslat
– uvedl jste číslo účtu
– nezapomněl jste na podpis ("lístek na peníze" je nutné na zadní straně podepsat)

___

Já bych si u zaměstnavatele ověřila, jestli byly všechny podklady v pořádku,
a zeptala bych se, kdy je zaměstnavatel odeslal na OSSZ. Pokud podklady odešly
od zaměstnavatele v pořádku, bude potřeba zkontrolovat, jestli došly OSSZ,
teprve pak by bylo potřeba hledat další možnosti.

Ale začněte u zaměstnavatele, nejčastěji bývá příčina u něj.

po dvaceti minutovém čekání na jejich infolince ČSSZ a vyplácaném kreditu jsem se dozvěděl že chybí podklady od zaměstnavatele.

Po krátkém hovoru s účetním naší firmy jsem byl odkázán na mzdovou centrální účtárnu.

tam mi sdělila paní že jsem nevypnil nějaký záznam o úraze(nepracovním) a že to pro ČSSZ je potřeba k vypočtení dávek, takže měsíc tam o tom vědí a nemohli dát avízo, kdybych to nesháněl vzpomenou si až na jaře :(

Mě spíš zaráži když to je nepracovní úraz co je po tom firmě a sociálce, kde kdy v kolik a proč se to stalo a kvůli tomu mě nechali přes měsíc bez peněz.

Pište prosím normálně,
texty psané velkými písmeny se mi špatně čtou,
kromě toho jsou v internetu považována za křik.

V prvních 14 dnech nemoci náleží zaměstnanci náhrada
mzdy od zaměstnavatele za naplánované pracovní směny;
za první tři směny nenáleží nic.

Od 15. dne nemoci vyplácí OSSZ nemocenské za kalendářní
dny (tzn. včetně víkendů).