Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vystěhování při trvalém bydlišti

Dobrý den,
potřeboval bych poradit mám rodinný dům. Vlastnictví moje. Rodiče mají věcné břemeno.
Mam tu 32 letou segru "šílenej mamánek" a už se tu pěkně hádáme. Řešim varianty že se seberu z manželkou a pujdu do bytu. Ale chci se optat jaká je možnost vystěhování když má trvalé bydliště v mém domě. Nejhorší je že má přítele z bydlením a není schopná se odstěhovat.
Děkuji

ne smlouvu žádnou nemá prostě tady bydlela než se barák převedl. Byla obeznámena s tim že RD dostanu já. Samozřejmne rikala že se co nevidět odstehuje za přítelem a takové tak jsme barák převedly. A "smrdí" tu stále a mam riká že může bydlet u ní že jí vyhodit nemůžeme. Tak je potřebuji vědět jak to je.
Děkuji

že jí vyhodit nemůžeme

Ale můžete. Vyzvat jí k opuštění nemovitosti a zrušit na úřadě trvalý pobyt. Následně (po nějaké době, kterou bude mít na vystěhování) jí prostě vystěhovat.
Trvalý pobyt je jen jakýsi evidenční stav, nezakládá jakékoli právo na adrse bydlet nebo se tam jen zdržovat. Ale určitě bych jí ho zrušil, automaticky se tím přihlásí na adresu obecního nebo městského úřadu.