Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohledávka u T-mobile

Dobrý den
Potřeboval bych radu. Předevčírem mi přišel na starou adresu dopis z vymahací společnosti že dlužím u t-mobile 8tis. za předčasné ukončení smlouvy. Volal sem na operátora a zjišťoval o co se jedná a je to z roku 2011. Má otázka zní mají nárok to vymáhat nebo se už může jednat o promlčenou pohledávku?

Dobrý den. Přišla mi pohledávka od T-Mobile na 8000,- z roku 2009. Která vznikla neoprávněně. Než pohledávka vznikla ukončila jsem s T-Mobile smlouvu. Teď po mě chcou zaplatit 8000,-. Mají na to právo? Není to promlčené? Děkuji za odpověď.