Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pokuta bez čepice

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, dnes jsem dostal pokutu za rušení nočního klidu, ale s tím že policista neměl čepici, je tento zákrok platný, když byl policista bez čepice? Díky za odpověd.

aj keby absenciu čapice dokázal,nič to nemení na tom,že policajt je jednak povinný a jednak oprávnený zasiahnuť aj keď nije práve v službe a aj vtedy je absencia kompletnej rovnošaty irelevantná.....svoje právomoci prekročí jedine vtedy,ak vykoná nejaký zásah absolutne bezdôvodne,pokial zasiahne kvôli narušeniu verejného poriadku,kvôli tomu aby ochránil majetok,zdravie a život občanov,je to zásah oprávnený,ku ktorému čapicu ani trenky v predpisovej khaki farbe nepotrebuje.......