Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pokuta bez čepice

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, dnes jsem dostal pokutu za rušení nočního klidu, ale s tím že policista neměl čepici, je tento zákrok platný, když byl policista bez čepice? Díky za odpověd.

Iconek má pravdu,aspoň nebudeš dělat příště v noci bordel a doufám,že ti napaří pokutu pořádnou.V noci má být ticho,teď si představ že bys vstával ráno ve čtyři do práce a někdo by ti řval pod okny,nechal by sis to líbit? Něco podobného jsme zažívali my,celých 6 let.Takové jako jsi ty,bych spráskala rovnou na místě.

viděl jsem pěkné video, kde na přechodu na červenou stíhal policista člověka který na ní přešel, po té co se mu legitimoval a tento člověk neupustil od nezákonného jednání a slovně ho napadal tak on použil donucovacích chvatů a žádal ho ať se zdržuje nezákonného jednání do příjezdu uniformované hlídky. tento člověk nehodlal i tak uposlechnout a po příjezdu té hlídky si stěžoval na kdejakou bolest. Pak jsem hledal nějaký podrobnosti.ten člověk byl odvezen na ošetření, čeká ho obvinění z útoku na veřejného činitele, policista dostal půl rok bez prémíí za to že se řádně neidentifikoval a donucovacích prostředků nepoužil ve stejnokroji nebo s druhým policistou.

Nic chtěl jsem říct že je to asi kus od kusu a o výkladu pojmů a snad i dojmů. ale čepice je zrovna ta část uniformy kterou nemusí při výkonu povolání nosit, i kdyby mšl šišku sebeplešatější nebo naopak

aj keby absenciu čapice dokázal,nič to nemení na tom,že policajt je jednak povinný a jednak oprávnený zasiahnuť aj keď nije práve v službe a aj vtedy je absencia kompletnej rovnošaty irelevantná.....svoje právomoci prekročí jedine vtedy,ak vykoná nejaký zásah absolutne bezdôvodne,pokial zasiahne kvôli narušeniu verejného poriadku,kvôli tomu aby ochránil majetok,zdravie a život občanov,je to zásah oprávnený,ku ktorému čapicu ani trenky v predpisovej khaki farbe nepotrebuje.......