Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Youtube - autorská práva na hudbu

Zdravím.
Momentálně se snažím dostat do povědomí lidí natáčením a streamováním her.
Chtěl bych se zeptat. Pokud do videa například umístím hudbu (nějaký mix) - watch
Musím zrovna na tento typ hudby dostat nějaké povolení? Již tam jedno video s takovou hudbou mám a prozatím nebylo odstraněno a youtube ani automaticky nepíše, že video obsahuje stopu, na kterou nemám práva.

Rozhodně nebudu používat hudbu jako takovou, př. nějaké Album světoznámé hvězdy, atp..
Jde mi spíš tady o ty chillstep / dubstep mixy.
Pokud nějaké povolení musím mít, jak ho získám? Co to stojí? :)

Děkuji

Tak před chvílí jsem nahrál video s použítím již zmiňovaného mixu.
Byla v něm jedna stopa, na kterou mě Youtube upozornilo, z videa jsem ji odstranil.
Jinak ostatní by mělo být OK.

Každopádně se o to začnu víc zajímat, protože hudbu do videí chci a sám si tvořit vlastní neumím.

Kdybyste někdo věděl jak taková práva získat, jak se o to správně postarat. Budu moc rád za rady.

Děkuji

Pokud nechceš o svůj účet na YT přijít, tak publikuj jednoznačně hudbu označenou jako volná k šíření třeba podle tohoto Creative_Commons
v opačném případě si tam dávej co uznáš za vhodné s tím, že ti to někdo v budoucnosti napadne (když to přímo nenapadne ten jejich systém detekce práv 3.stran a pak podle výše porušení pravidel omezuje používání účtu)