Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Urážka na cti = nárok na odškodné

Dobrý den

Obeznámím se situací
Pri studiu jsem pracoval jako noční hlídač nejmenovaného hotelu od 16.1.2013, přičemž už od roku 2011 jsem zde měl i brigády různého typu (zednické práce,pohostinství,ochranka při koncertech).
Včera mi ale bylo řečeno majitelem že výhradně na mé směně se ze skladu ztrácí zboží (po debatě se zaměstnanci kuchyně mi bylo řečeno že inventura se dělá jak kdy...).
Doma jsem to řešil i s kulturním managerem(rodinný příslušník) kterým mi bylo sděleno že majitel hotelu mě za mými zády označil za zloděje,jsem sice mladý a po právní stránce nezkušený, ale vzhledem k tomu že obec ve které žiji je malá, vše se hned rozkřikne...doteď jsem tu měl pověst pracovitého člověka,nyní zloděje

Prosím nevysmívejte se mi opravdu nevím jestli se to dá nějak řešit

Děkuji za odpovědi Zeller

Okrem trestnoprávneho riešenia, ktorý Vám spoludiskutéri poradili, máte nárok na ochranu osobnosti podľa Občianskeho zákonníka, kde by ste sa mohli domáhať ospravedlnenia a v prípade, ak by sa ukázalo, že tvrdenie majiteľa hotelu vážne zasiahlo do Vašej cti a dôstojnosti (napríklad by Vás na základe tvrdenia majiteľa hotelu odmietli zamestnať alebo by bolo na Vás nazerané ako na zlodeja), mali by ste nárok na finančné zadosťučinenie.