Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výhružný e-mail z aukra - dluh z roku 2009

Dobrý den,
přišel mi z aukra tento e-mail:

Vážený zákazníku,

při kontrole pohledávek jsme zjistili, že platby za užívání služeb portálu Aukro za uživatelský účet XXXXXX ve výši 5099,82 Kč nebyly doposud připsány na bankovní účet společnosti Allegro Group CZ, s.r.o., se sídlem Praha 8, Karolinská 650/1, PSČ: 186 00, IČ: 247 25 382, která je právním nástupcem původního věřitele společnosti Aukro s.r.o., respektive Allegro Group CZ s.r.o., IČ: 276 84 555 (dále jen „Společnost“).

Pokud jste platbu před doručením této výzvy neuhradil/a, žádáme Vás o neprodlenou úhradu na náš účet 203753539/0300 vedený u Československé obchodní banky a.s., s variabilním symbolem 4703118 a zprávou pro příjemce XXXXXX pro správné přiřazení platby, nejpozději ve lhůtě 5 dnů ode dne obdržení této výzvy. K úhradě můžete využít také některou z on-line plateb, které jsou Vám k dispozici po přihlášení k uživatelskému účtu v záložce Vyúčtování > Aktuální zůstatek a platba.

Neuhradíte-li v plné výši tuto dlužnou částku ve lhůtě 10 dnů, budeme nuceni bez dalšího vymáhat naši pohledávku soudní cestou, včetně úroků z prodlení a nákladů soudního a exekučního řízení, které Společnosti tímto postupem vzniknou, popř. postoupíme pohledávku inkasní společnosti.

Na tento e-mail neodpovídejte, v případě potřeby se na nás můžete obrátit pomocí kontaktů uvedených níže.

S pozdravem

Mgr. Raději jsem vymazal
Právní oddělení
Allegro Group CZ, s.r.o.

Kontaktní email: spravapohledavek@aukro.cz
Callcentrum: 573 77 55 77 (pracovní dny v 9 - 18 hod)

Ani si už nevzpomínám, že bych tam něco nezaplatil, protože poslední věc jsem na aukru prodal v roce 2009. V roce 2008 a 2009 jsem tam prodával. Nicméně je možné, že tam něco zůstalo. Je normální, aby se někdo takto ozval po 7 letech a dělal Bu Bu Bu?
Není to jen tak, že to hromadně pošlou všem a čekají kdo se chytne?

Díky moc

Tak že jste toho názoru, že pokud nechci potíže, bude lepší jim to zaplatit? Není divné, že si vzpomenou až po 7 letech? Kde berou jistotu, že je e-mail funkční a že jsem toto upozornění četl? Nemají spíše poslat doporučený dopis?

Ondřeji,
vy asi dlouhodobě dlužíte Aukru, to Vás po čase, možná již po několikáte, slušne osloví, abyste dluh uhradil. Ještě Vás poučí, že když tak neučiníte, tak jak budou postupovat dále.

Pokud si nevzpomínáte, je to možné, páč každý si něco nepamatujeme. proto Vám sdělili i číslo, kam můžete sdělit svůje připomínky, třeba že je to promlčeno, jak uvádějí jiní...

Premlčacie lehoty sú taxatívne dané O.z. a Obch.zák.(3 alebo 2 roky) od zistenia a uplatnenia pohľadávky pokiaľ obojstranný zmluvný vzťah trvá.

V tvojom prípade nerozhodol meritórne súd o pohľadávke (lehota premlčania 10 rokov) od nadobudnutia právoplatnosti a vykonateľnosti rozsudku.

Si robia z teba prču. Pejoratívne s invektívami ich pošli slušne a inteligentne do riti s tým, že podaj zároveň podnet na SOI.