Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikosti bytu 1+kk až 3+1

Zajímalo by mě, jestli je tento popis velikostí bytů správný:

1+kk - jedna místnost s kuchyňským koutem
1+1 - jedna místnost a kuchyň jako samostatná místnost
2+kk - dvě místnosti, z nichž jedna je s kuchyňským koutem
2+1 - dvě místnosti a kuchyň jako samostatná místnost
3+kk - tři místnosti, z nichž jedna je s kuchyňským koutem
3+1 - tři místnosti a kuchyň jako samostatná místnost

Ne,to co ty tam píšeš je jen o počtu místností o velikosti bytu nevypovídá skoro nic. Vem si panelákové králíkárny 3+1 a ty třeba mají obytnou plochu jen 50m čtv. Máš potom byty v zástavbě starší a tam se setkáš s třeba 2+1 o ploše 120m čtv.Je to trik realitek.Nic víc.

Nesouhlasím s konkrétním tvrzením, že panel byt 3+1 má 50 m čtv, je to víc 60+m čtv a to jsem viděl dost panel bytů. Budiž papír snese cokoliv a dispozice je třídící charakteristika bytu, kterou protěžují realitky. Každou dispozici lze změnit stavební úpravou, jestli k lepšímu nebo horšímu si musí říct vždy ten co v tom prostoru bude žít. Je to jen okrajová informace k tomu je třeba přidat jak každá ohraničená plocha je velká :-). Na idnesu v rámci sebeprezentace vlastních řešení bytu někdo poslal jak standardní dispozici 3+1 v panelákovém bytě (70m čtv.) změnil na 4+1 tím, že zmenšil kuchyň na minikuchyň a z toho zbytku udělal extra dětský pokoj (preference soukromí dětí před velký vyvařováním v bytě).

Není správný.

K.k. by opravdu měl být kuchyňský kout (původně tomu tak bylo),
nemělo by jít o kuchyňskou linku v jedné obytné místnosti.

To, co dnes realitky nazývají 1+ k.k., je vlastně někdejší garsonka…
1+1 a 2+k.k. je vlastně totéž, (realitka kuchyň „tvořivě“ nazývá
obytnou místností s kuchyňským koutem…)