Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Eshop po reklamaci nereaguje

Dobrý den,
má přítelkyně si asi před rokem koupila telefon od firmy AROL a v dubnu ji uplně odešel. Prostě mrtvý telefon, nedal se zapnout ani nic jiného. Poslala ho teda do reklamace, s tím, že ji přišel email o potvrzení přijetí a utvrzení, že do 30 dní telefon zašlou opravený zpět. Měsíc uběhl a telefon pořád nikde. Psala teda na podporu a tam ji odpověděli, že ji poslali email o žádost potvrzení dodací adresy (email nepřišel a pochybuju, že vůbec existuje). Poslala jim tedy zpáteční adresu jako odpověď na tento mail, několik dní bylo ticho. Poté volala přímo do firmy, kde ji sdělili, že telefon hned další den pošlou, načež přišel email se stejným ujištěním. Když se stále nic nedělo, volala znova. Tentokrát na hovor ani neodpověděli, s tím, že poté znova volala z jiného čísla, kde ji opět ujistili, že telefon pošlou následující den. Zase nic.

Ptám se proto, jaké má možnosti, jak zakročit proti takovéto praktice. Jelikož je telefon v reklamaci už skoro 60 dní, požaduje jenom vrácení peněz, protože podle chování a recenzí ani nevěří, že by ji telefon přišel zpátky funkční.

Já jsem se dočetl, že by měla kontaktovat ČOI nebo rovnou Policii ČR.

Děkuji za případné rady.

ideálne je spojiť sa s ostanými podvedenými luďmi a podať spoločnú žalobu,tam už sa rýchlo nazbiera spoločná spôsobená škoda nad hranicu trestného činu a polícia a ostatné orgány činné v trestnom konaní už budú nútené konať a neodložia vec s nízkou škodou ako priestupok s nejakou nevymožitelnou pokutou,ale bude to už riešené ako trestný čin podvodu etc....