Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Označení vozidla ZTP kopií parkovacího průkazu

Dobrý den,
vezl jsem matku - držitelku průkazu ZTP do Prahy. Vozidlo jsem zaparkoval na vyhrazeném parkovišti a označil jej kopií parkovacího průkazu. (originál máti již několik let nepoužívá, neboť ji byl před lety z jejího vozidla záměrně odcizen a po vydání nového ji na městském úřadě doporučili používat kopii). Vozidlo bylo z parkoviště Městskou policií odtaženo a po vyzvednutí vozidla zabavena kopie park. průkazu. Byl sepsán pouze protokol o zabavení průkazu s tím, že se to bude dále řešit ve správním řízení. Protokol o odtahu na částku cca 2200 kč jsem podepsal ale dosud neplatil (s poznámkou vydáno bezplatně na protokol). Dopustil jsem se opravdu něčeho? mají právo požadovat uhrazení odtahu? mám očekávat i jiné sankce? Jsme z toho s matkou poměrně dost vystresovaní. Budu vděčný za jakoukoli relevantní radu, jak se bránit.
Předem děkuji, Hrazdira

Originál parkovacího průkazu NELZE v žádném případě kopírovat a kopii nelze užívat jako originál.
Pokud byste parkovací průkaz okopíroval/a a s kopií vůz třeba zaparkoval/a na vyhrazeném parkovacím místě, jedná se dle zákona o neoprávněné užití parkovacího průkazu a Vaše vozidlo bude odtaženo, na Vaše náklady!

zdroj

Pane Karle tvrdíte,že parkovací průkaz nelze v žádném případě kopírovat a kopii použít.Jsem toho názoru,že nemáte pravdu.Prostudoval jsem důkladně zákony týkající se této problematiky.Ani v jednom zákoně a především v zákoně o provozu na pozemních komunikacích není výslovně uvedeno,že by okopírování parkovacího průkazu a použití této kopie bylo neoprávněným použitím parkovacího průkazu