Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrátenie peňazí z reklamácie, splatky

Zdravím,

chcel by som sa opýtať či niekto nevie, či mám nárok na vrátenie peňazí ak som nakupoval v okay.sk na splátky cez Quatro a reklamačný verdikt znel od Lenova že môžem žiadať peniaze a Quatro mi napísali e by sa to malo dať, ale predajca Okay.sk trvá na tom že to nejde a že si musím tovar len vymenit.

Nevím, zda to máte v SK jinak, ale (tuším!), že v ČR pokud servis vystaví dobropis, který následně předáš obchodníkovi a ten se rozhodne a buď:
- vrátí peníze
- vymění produkt za nový
- pokud už se daný produkt nevyrábí, vymění jej za nový a lepší

Vždy to je ale na domluvě mezi obchodníkem a prodejcem. Ale jak říkám, nejsem právník a má odpověď nemusí být správná, zejména pro SK.