Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdo je kdo u soudu?

Zatím jsem neměl to potěšení stát před soudem a doufám, že ani mít nebudu.
Onehdy mne napadlo, podívat se, jaké je složení soudu, kdo se jak správně nazývá, jakou má funkci a pravomoc. Ale když jsem zkoušel hledat na internetu na nic takového jsem nenarazil.
Jen na tohle a podobné stránky Soudce
Můžete mne nasměrovat, třeba jestli je něco určené studentům práv, když se poprvé jdou podívat do soudní síně čím se v budoucnu chtějí živit?

Žalobce je ten, kdo se u soudu domáhá svých práv. Státní zástupce je obdoba žalobce u trestního řízení, tam se ale nedomáhá svých práv, nýbrž zastupuje stát. Prokurátor už se dnes u nás nepoužívá, v zásadě jde o podobný pojem jako státní zástupce.