Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz ohledně výpovědi ze strany zaměstnavatel

Dobrý den,
mám trošku nestandartní záležitost. Se zaměstnancem jsme podepsali dohodu o rozvázání pracovního poměru s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Odejít chtěl sám, dvouměsíční lhůtu jsme mu dali kvůli dluhu, který má vůči firmě. Bohužel následně napsal SMS, že do práce již nepřijde. Mohu mu dát po neomluvené absenci výpověď dle paragrafu 52 písm. g), když již máme sepsánu dohodu? A kolik těch absencí musí mít, abychom toto mohli udělat, pokud to jde?
Předem děkuji za odpověď
Marta Srpková
účetní

Pokud nepředloží neschopenku, platí, co řekl kolega. Pracovní poměr měl skončit datem na kterém jste se ve smlouvě dohodli čili za dva měsíce. Pokud tedy nenastoupí, nebo nezačne marodit, můžete požadovat náhradu škody, která vám vznikla jeho nepřítomnost do výše čtyřapůlnásobku jeho průměrného měsíčního výdělku..