Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem údržba objektu ze strany souseda

Dobrý den
Máme řadový domek a před lety jsem k němu postavil prosklený přístavek, který těsně sousedí se sousedem. Bylo na něj stavební povolení, souhlas souseda, kolaudace... Potřebuji na něm udělat údržbu ( nátěry).
Musí mě soused umožnit na nějakou dobu přístup na jeho pozemek z tohoto důvodu? Mají tam teď nějaké truhlíky a jelikož vztahy nejsou zrovna ideální, tuším, že by mohl být problém a chi si ujasnit, jak to je.

Děkuji

Šel bych na to stylem, hele sousede, až vám odkvetou kytky, nebo příští rok na jaře než je tam dáte, tak bych si to natřel/překytoval... ať nemusíte čučet na ten olezlý povrch, aby to trochu vypadalo s těmi truhlíky.
A nanesl(samozřejmě NENÁPADNĚ) bych to i před sousedkou, která by souseda trochu zpracovala, není li to úplná krá*a.