Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyživné

Dobrý den , chci se odstěhovat od manžela se 17 letym synem .Pobírám plný invalidní důchod a mám strach že nebudu mít z čeho zaplatit byt . Můžu po manželovi požadovat výživné na syna i na sebe ? Ještě nejsme rozvedení . Moc děkují za odpověď .

príspevok pre Vás by Vám priznal súd iba za predpokladu,že budete tvoriť domácnosť a viesť normálny manželský život a nebudú narušené bežné ,normálne zvyklosti spoločného života manželov,čo odchodom zo spoločnej domácnosti porušíte a nárok na výživné/pre Vás a pre syna/ Vám vznikne len normálnym rozvodom.....požadovať nejaké peniaze po manželovi môžete,ale pokial Vy odídete zo spoločnej domácnosti,nič ho k tomu neviaže,aby Vám vyhovel.....