Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpovědní doba a domluvená dovolená

Dobrý den,

v nejbližších dnech chci podávat výpověď z HPP na dobu určitou. Mám zaměstnavatelem odsouhlasenou dovolenou na 4 dny v srpnu a 2 dny v červenci. Může mi zaměstnavatel dovolenou ve výpovědní lhůtě zrušit? Pokud ano, mohu požadovat náhradu škody tím vzniklou?

Děkuji za odpovědi

Čerpání dovolené určuje podle zákoníku práce zaměstnavatel.
Nemáte-li dovolenou schválenu od zaměstnavatele písemně, nemusí
Vám zaměstnavatel čerpání dovolené ve výpovědní době umožnit.

Náhrada by přicházela v úvahu pouze při zrušení písemně schválené
dovolené nebo při odvolání z dovolené.