Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouho trvá vyřízení dávek HM

Dobrý večer,

před měsícem a třemi dny jsem ji byla požádat o dávky hmotné nouze. Paní mi na ÚP sdělila, že mi dávky přiznají, ale že nejdříve je ještě nutné provést šetření a že za cca 3 týdny dostaví, že dříve to nestihne, že toho má moc. Už je to měsíc a tři dna a stále nikdo nedorazil. Jak dlouho ještě můžu čekat? Doma jsem stále a ani ve schránce nic nebylo, kdybych neslyšela třeba zvonek.

Opravdu záleží na tom, kolik toho právě mají.
Můžete se to pokusit urychlit telefonátem, můžete např. úřednici
informovat, že Vás v průběhu prázdnin nezastihne apod.

Pokud šetření proběhne v pořádku, dávky přiznají zpětně
od data podání žádosti, nikoliv od data šetření.