Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocenská OSVČ

Dobrý den, mám pojistku na neschopnost na 650 kč/den. Nyní pracuji jako OSVČ. Práci chci ukončit, navíc budu mít neschopenku od pondělí. Je možné, i při pracovní neschopnosti ukončit pracovní spolupráci na živ. list a přihlásit se na ÚP? I když jsem na neschopence? Abych nemusel platit SZ a ZP? Děkuji.

Že Vy jste se ani nepokusil zjistit, jak to s tím ÚP je?
Úřad práce má úřední hodiny i v pátek dopoledne, pouze pro
nové registrace uchazečů o zaměstnání (tuším asi do 10.30).

Stát hradí zdravotní pojištění za osoby pobírající nemocenské.
Jestli jste si hradil nemocenské pojištění, budete mít v případě
nemoci nárok na nemocenské až od 15. dne nemoci.

Do té doby ÚP nebo nemoc bez nemocenského.

Nevím z hlavy, jak je to s platbami povinných záloh.
Pokud uvažujete o ukončení SVČ, můžete podle mne živnost
pozastavit a za dobu pozastavení nic nehradit (stejně
v době nemoci nemůžete podnikat).

————
Co míníte větou "pracuji jako OSVČ". Zákon nic takového nezná.
Buď vykonáváte SVČ, tedy podnikáte, nebo pro někoho pracujete,
potom jde o obcházení zákona (tzv. Švarc systém)…