Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce - odvezení věcí

Dobrý den dnes jsem byl upozorněn že po nezaplacení částky 3200kč se rozhodl uřad přerov vyslat exekuční auto a odvést sepsané věci (již tu jednou byly)

ALe potíž je v tom že já tu v najemní smlouvě nejsem 2 roky a 11.7 budu mít zrušené trvalé na tuto adresu, mají právo to odvést když žadná z věcí není má? (nebydlím zde přes 2 roky) jedou na adresu kde jsem vyrustal (rodiče)

Děkuji

Já mu totiž řekl že jsem ...po kamarádech, neřekl jsem kde přesně nehodlám to riskovat navíc jasně jsem mu volal že částku chci zaplatit ale že si to nemužu dovolit najednou že taky z nečeho musím jíst... řekl že nehrozí že minimální částku 5520kč a pak splatkový kalendář na oné 3200kč...takže nevím jak s tím naloži, ty věci nejsou mé, nejsem tu 2 roky.

To jsi tedy rodičům moc nepomohl,teď budou muset pracně shánět paragony a důkazy,že to je opravdu jejich.Proč jste to neřešili dřív?Schováváním se to samo nevyřeší.
Navíc když už tam ty exekutorky už jednou byly,tak snad řekly,co vás čeká dál.A když nemáš ani na jídlo a hrozí exekuce,tak Ti snad mohli rodiče těch pár tisíc půjčit,pomohli by i sobě.Jediné řešení je snad sehnat peníze a ihned vyrazit do Přerova to zaplatit na místě,než to auto pošlou.Stejně už si něco přirazí navíc.

14 dní je obvyklá lehota na podanie odporu voči exekúcii alebo na splatenie dlhu,po uplynutí obvyklej 14 dňovej lehoty sa začne obvykle samotný výkon exekúcie,takže oni onajú presne podla platného exekučného poriadku...súpis vecí a majetku exekuovaného a zákaz s ním nakladať môže vydať exekútor už v okamihu odoslania oboznámenia o začatí exekučného konania a to aj počas 14-dennej doby na podanie odporu voči exekúcii,
pokial si zmeškal 14-dňovú lehotu a už začala exekúcia,tak už určuje pravidlá exekútor a už nieje povinný napr.umožniť dohodu o splátkovom kalendári a pokial sa rozhodne začať samotnú exekúciu napr. zabavením hnutelných a nehnutelných vecí,obvykle začne tam,kde je známy posledný trvalý alebo prechodný pobyt exekuovaného a tam,kde je predpoklad,že sa môžu nachádzať hnutelné a nehnutelné veci,ktoré je možné využiť na zabavenie/predaj a získanie finančných prostriedkov na uspokojenie veritelov,ktorí si vymáhanie pohladávky formou exekúcie vyžiadali....