Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kamera na ulici.

Zdravím, řešilo se to všude asi tisíckrát ale prosím ještě odpověď na jednoduchou otázku. Mohu mít na ulici bezpečnostní kameru za předpokladu že všem budu tvrdit že to nenahrávám a samozřejmě záznam nikde nebudu zveřejňovat? Tedy čistě pro ochranu majetku? Dnes vykradli sousedku a kdybych ji tam dal už před rokem jak jsem chtěl tak byl už i natočený. Vochmatáků se nám tu točí spousta, kamera by byla potřeba. Policie si sice prohlédla kameru kterou mám za hranicí pozemku a rožkem kouká ven ale bohužel. Je to možné pokud nebudu záznamy nijak používat ?

§ 88 občanského zákoníku
(1) Svolení není třeba, pokud se podobizna nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí k výkonu nebo ochraně jiných práv nebo právem chráněných zájmů jiných osob.
(2) Svolení není třeba ani v případě, když se podobizna, písemnost osobní povahy nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí na základě zákona k úřednímu účelu nebo v případě, že někdo veřejně vystoupí v záležitosti veřejného zájmu.

Jinými slovy nesmíš zveřejnit záznam pokud to nebude z důvodu ochrany práv. A neměli by ti nic udělat pokud nenatáčíš přímo nějaký objekt který se nesmí natáčet či koupelnu sousedky a ona se neozve příslušným úřadům.
Jako záznam zveřejnit samozřejmě můžeš na net. Ale pokud se někdo ozve tak pak můžeš mít problém.

Hlavní je mít jasný cíl který můžeš prezentovat. Proč točíš zrovna tohle místo. Pěkně to nějak zartikulovat.

PČR posouzení legality kamerového systému nepřísluší, těm je to šumák. ÚOOU jedná podle Zákona o ochraně osobních údajů a mají web, ze kterého se dá napoprvé čerpat dost informací, aby si člověk udělal obrázek do čeho jde.... lidi z orgánu UOOU na bonzy na ilegální kamery tutově dorazí a zjistí na místě o co se jedná. Na fake kameře to bude jednoduchý výsledek, ale na funkční kameře bez potřebných souhlasů to bude zlé, tučná pokuta. Pokud by bylo třeba mít funkční kameru se záznamem tak to udělat napoprvé tak,aby to bylo v souladu s UOOU, pak nebudou kontroly a významně se ušetří na pokutách. :-)