Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupě chaty

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o radu.
V listopadu 2015 jsem koupil chatu, která sice má příjezdovou cestu, ale přes cizí pozemky.
A teď mě jeden z majitelů druhé chaty dělá potíže, že nemám jezdit přes jeho pozemek autem.
A také mě do příjezdové cesty zastavuje svým autem, abych já nemohl projet ke své chatě svým autem.

Můžete mě, prosím poradit co mám dělat nebo je možné odstoupit od kupní smlouvy.
Ptal jsem se i na katastru nemovitostí a pozemkovém úřadu a tam mě nijak nepomohli.

Děkuji za Vaši pomoc.

Pokud je tato cesta vedena v katastru jako příjezdová k vaši chatě přes jiné pozemky, měli by majitelé těchto pozemků umožnit její užívání.
Náhled do katastru nic nenapoví?Ta cesta by měla být vedená i jako věcné břemeno.Těžko vám někdo vrátí peníze za zakoupenou nemovitost.Když tak bych zašel ještě jednou na katastr a požadoval řešení.

Netvrdím že mám pravdu, vycházím z logickýho myšlení a zkušeností s našim pozemkem s novostavbou.
Dostali jsme pozemek (zahradu) od tchána.Společná příjezdová cesta k oběma pozemkům je zavedena jako věcné břemeno, musíme ji oba udržovat v pořádku a nesmíme si bránit v užívání.

Máš smolu. Vlastnícke práva suseda sú chránené zákonmi.

Odstúpiť od zmluvy sa dá ak preukážeš objektívne dôvody ktoré ti boli predávajúcim zamlčané.

Jedine podať na súd určujúcu žalobu proti odporcom; v 1.rade príslušný KÚ a 2.rade proti susedovi, ošetrenú znaleckým posudkom "o zriadení vecného bremena" na základe vymerania príjazdovej plochy.

Termín rozhodnutia súdu: Nedožiješ. Ľudovodemokratická lúza hnoja nasáčkovaná medzi zločineckou, justovníckou, boľševickou talármafiou sa účelovo tvári, ako večne zavalená prácou do tej miery, že im tie ich zasraté, špicaté rypáky spoza tučných spisov ani nevidieť.