Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem exekuce - vydražil jsem nemovitost, ale ne vybavení

Dobrý den,
prosím o radu. Vydražil jsem nemovitost přes exdrazby.cz a již jsem ji i zaplatil. Čekám, až exekutor během tohoto týdne mi pošle soudní příklep a pošle to i na daný katastrální úřad. Ale dle jeho slov již mohu vstoupit do nemovitosti. Tento byt v panelovém domě, je již přes rok opuštěný a majitel vůbec nekomunikuje s nikým. Navíc dle posledních informací by se měl zdržovat v zahraničí. Ale co mě zarazilo, tak exekutor mi sdělil, že jsem vydražil pouze nemovitost, ale vybavení bytu, které po násilném otevření bytu, uvnitř najdu, tak to je stále majetkem exekutorsky stíhaného majitele. A já mám povinnost tyto věci po otevření všechny zaprotokolovat, nejlépe si vstup natočit a mít minimálně jednoho svědka. Taky jsem povinen tyto věci po dobu jednoho roku uschovat a neponičit, kdyby si je exekutorsky stíhaný majitel náhodou přišel vyzvednout.
Mohu se zeptat jak to tedy je, popřípadě, mohu na cenné věci, které uvnitř najdu, nějak nahlásit exekutorovi, ať si je odveze a aby posloužily na další krytí dluhu? Popřípadě lze se nějak vyhnout uskladnění těchto věcí? Dle slov sousedů je byt plně vybaven nábytkem, ve sklepní kóji co jsme nakukovali jsou třeba pneu na auto a venkovní nábytek...

Děkuji moc za radu

Je nějaký protokol se seznamem věcí v bytě, je nějaký předávací protokol kde a jak jsi to vybavení převzal? Jestli není, není co řešit. Nejdříve v bytě seber co se hodí, pak sepiš a se svědkem pořidď třeba i záznam zbytku, kterej se ti vejde třeba do sklepa, tvrdit že to bylo úplně prázdný by byla hloupost, a hotovo.
Když není důkaz, že ti ty věci předali, nemůže po tobě nikdo nic chtít.

Tak jen abych informoval, jak jsem dopadl. Oslovil jsem tedy dopisem s dodejkou pana exekutora. O par dni pozdeji mi volal, ze by byl rad, kdybych mu ty movite veci vyfotil. Nafotil jsem mu cca 15 fotek a poslal mu to na dohodnuty email. Je to vic jak 14 dni a od te doby zadna komunikace. Navic je nemozne se na tento urad dovolat. Vzhledem tomu, ze mel v dopose termin do zitra a zitra on nepracuje, pocitam s tim, ze nema o veci zajem. Takze pristi tyden zacnu s vyklizenim bytu. Tak snad to pro priste nekomu pomuze, i kdyz kloudnou radu nemam, jak presne se zachovat...