Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmluva o presune plota

Zdravim,

Chceme so susedmi spravit cestu k zahradkam. Jedna zahrada je vsak taka, ze bude treba posunut plot. Uzivatelka zahrady ma k tomu vyhrady, ale viac menej sa bude dat presvedcit. Potrebuje ale nejaku zaruku, ze jej postavime na nase naklady novy plot. Chce to pisomne, co akceptujeme, sme ochotny spisat nejaku zmluvu, avsak nikto z nas nema predstavu aku a co vsetko v nej uviest.
Vedel by niekto poradit ? Vychadzat napriklad zo zmluvy o dielo ? Nieco taketo : http://www.tlaciva-online.sk/tlacivo-vzor/zmluva-o -dielo/ ? Ona ale nie je objednavatelka :) Jak ju definovat ?
Planujeme to proste posunut, kupit nove pletivo , stare stlpiky, ak budu vyhovovat presunut a natiahnut novy plot.

Dakujem

Smlouva asi takový problém nebude,prostě to sepište jako dohodu s majitelkou pozemku,že se do toho a toho data zavazujete vybudovat plot na vlastní náklady dle vykolíkované hranice.Případně tam pro její jistotu připište nějakou sankci,když to neuděláte.To jí asi bude stačit a nebude to moc právně zkoumat.Spíš si zajistěte,aby uvolněná plocha přešla do vašeho vlastnictví.Tj.zřejmě nechat zaměřit,uzavřít nějakou kupní nebo darovací smlouvu a nechat přepsat na katastru.Nebo možná alespoň dohodnout nějaké trvalé užívání třeba na 50 let dopředu a na katastr nechat zapsat jako věcné břemeno.Protože s majitelkou se třeba teď dohodnete,ale další vlastník,který to třeba někdy koupí nebo zdědí,se s vámi pak nemusí vůbec bavit,když bude pozemek jeho.Vyzve vás k odstranění plotu,cestu rozorá a nasadí tam brambory a vy nic nezmůžete.Takže na to pozor.