Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď

Dobrý den, jak mám postupovat při výpovědi? Zítra přijede majitel firmy a chci mu dát výpověď. O ničem neví, mám s ním sjednanou schůzku, ale co když mi odmítne podepsat výpověď? Jezdí k nám do firmy každé úterý, a zítra právě bych mu to chtěl dát k podpisu, ať už se mi počítá 2 měsíční výpovědní lhůta od dalšího měsíce, tudíž srpen a září. Jestli by to nestihnul podepsat k zítřejšímu dni, tak pak další týden, ale to je už 2.8. a tam by se mohlo stát to, že výpověď se bude počítat od nového měsíce. Tudíž bych musel odpracovat srpen, a září a říjen by byla výpovědní doba. Vím, že je povinen podepsát tento dokument, ale bojím se, že mi to prostě nepodepíše. Mám si rozhovor nahrávat na telefon? Děkuji

o nahraditelnosti vim...V nasi firme pracujou ZTP s omezenim, takze je tu cca 6 lidi normalnich - bez omezeni...Jde o to, ze pracovni navody cca 1500, prace se sapem, rizeni vzv je problem se naucit za 2 mesice. Toto vim uz z vlastni zkusenosti. Uz jen mzda po 9ti letech 14K ve funkcni vedouci smeny 90% lidi odradi. Proto vim, ze mi bude delat problemy, jako jednomu predemnou...Proto jsem se chtel zeptat, jak pokracovat

Protože přesně tohle se mi už stalo, radím také (pokud zaměstnavatel nechce podepsat převzetí výpovědi) toho notáře. Poslat po přes něj.

Počítám, že dnes to může notář poslat i datovkou ("státní úřad" "firmě") a je to. Nehrozí dříve zmiňovaný problém, že firma si může v datovce nastavit, že nepřijímá "neúřední" poštu.

Nechci byt svine, ale celkem by se mi hodila kratsi vypovedni lhuta...Teoreticky, pohrozit zalozenim odboru, mohl by na to slyset? Ale asi nepujde zalozit odbory ve vypovedni lhute co? Protoze, on o odborach nechce ani slyset, minule kolegum rekl, ze kazdou akci musime hlasit - financak, inspektorat prace, odbory - coz je totalni blbost...

ale spis si myslim, ze se mi tu lidi ted vysmejou...Nicmene, ma to duvod - prace v zahranici, mam nabidku k nastoupeni od 1.9. na stejnou pozici v podobne pracovni naplni v nemecku

to je to, finance...a zodpovednost, na smene mate 20 lidi - nekteri jsou nesvepravni, schyzofrenici, atd atd...Nakladky vykladky kamiony, zarizovani prace pro lidi, skakat kolem sapu, furt hledat nejaky material atd...Toto mi za 14 K nestoji, opravdu ne...Radeji se postavim k lince do vedlejsi firmy, kde je 17K cisteho