Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kyberšikana?

Ahoj všem, rád bych se na něco zeptal.

Měl jsem uzavřený obchod (ohledně PC komponentu) Pán poslal peníze předem a já měl kartu zaslat, pak jsem bohužel nečekaně odjel mimo město a neměl jsem možnost poslat komponent na jeho adresu, jak jsem se vrátil pán byl rozlobený že komponent nema, tak jsme od obchodu sešli (ukončily) a já řekl že mu vratím peníze na učet (peníze zasílal 4.7.2016) ovšem zničeho nic si mě našel na facebooku, prohledal celý internet (herní učty, email, facebook, skype atd atd) a začal vypisovat kamarádům, přitelkyni, rodině a kamarádům mejch kamarádu jak na internetu kradu, vypisuje jestli nefetuju, nehraju automaty či nemám sklony k vraždám a podobné, podle všeho si dokonce sehnal lidi že sedne do auta a dojede (mám screen ale ten sem nebudu dávat) skrz částku která ani nepřesahuje 5 tisíc kč.

CO jsem si četl mám měsíc na to poslat peníze zpět a to že kominikuju a jasně jsem uvedl že čekám na výplatu (kterou mám 3-4.8.2016) mi nedává navýběr a pokud mu dnes nepošlu peníze ihned to začne řešit a vypisovat mému okolí co jsem zač a takové věci.

Jde o to že jsem prodával více věcí ale díky němu mi to nechtějí převzít a okamžitě chtějí vrátit peníze zpět, skrz toho člověka který jim napsal jak jsem podvodník a podobné, bohužel tady je častka už nad 5 tisíc korun, nechci si jít sednout za člověka co mě pokazil obchody umyslně a já se dostal do minusu který musím brát z platu.

Mužu se tomu něják bránit ? je tohle normální? peníze mu budu zasílat o tom žadná nejsem žadnej podvodník ale až bohužel jak dorazí platba.

Upřímně řečeno nemám pochopení ani pro jednu stranu. Výmluv na "nečekanou" událost jsem už slyšel několik, dvakrát to skončilo trestním oznámením, jednou i odsouzením, druhá věc se teprve projednává.
Že druhá strana přehání je evidentní, ale kyberšikanou bych to nenazval - minimálně do doby, než mu budou ty peníze vráceny.

Ano, ale snad si nemuže dovolit vypisovat mému okolí takové ohavnosti a nesmysli nebo snad ano?

Plus to že když ty peníze teď prostě nemám tak nemám, neřeknu kdybych nekomunikoval a nedal přesné datum ale dělám obojí.

" je tohle normální?"

NE. Rozhodně není normální vzít si od někoho peníze za zboží a to zboží neposlat a peníze za neposlané zboží utratit, aby nemohly být navráceny. "Nečekaný" odjezd s cizími penězi v kapse se opravdu nedá pokládat za jakoukoli formu zdůvodnění čestných úmyslů.

Protistrana rozhodně měla rovnou zajít na policii. Jinak já bych samozřejmě na takového podvodníka rovněž napsal varování pro ostatní.

Moment, kdo měl vedět že odstoupí od kupní smlouvy? neposlal jsem to 4 dny po 4 dnu zrušil obchod, a to jsem mu psal email že jak dorazím pošlu to, vše bylo v pořádku ale co jsem se vrátil konec.

Nikdo neřekl že peníze nezašlu, asi špatně čteš.

Já bych tedy taky nevěřil a nečekal 30 dní,jestli se mi peníze vrátí.Asi bych jednou protistranu vyzval ke vrácení a pak šel na policii ho nahlásit jako podvodníka.Nějaké řečičky o tom,že peníze zrovna nemá,ale určitě je po výplatě pošle nebo abych ještě počkal,by mne asi nezajímaly.
Prostě když nemáš,tak si peníze půjč a hned vrať.

Jojo,stejně mě překvapuje vytrvalost některých lidí jak druhé ojebat. Když je na to upozorníš,tak bohužel ještě mají zastánce. Nevím jak by ti vyčůránci reagovali,kdyby jim někdo rozkrádal zisk z podnikání. Mám na mysli toho týpka,co chtěl mít film půjčený "na vždy".