Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba na pozemku

Dobrý den, chtěl bych zjistit docela zásadní informaci. Před asi rokem, jsme se nastěhovali na chatu, kterou jsme koupili a avšak jsme k ní nedostali nic jako stavební povolení. Poté jsem něco řešil se starostou a bylo mi sděleno, že naše a všechny okolní stavby v naší oblasti tady stojí načerno a ujišťoval mě, že to řešit nebude. Ale i tak mi to nedá spát a dumám nad tím. V katastru je ta stavba zapsaná jako pro rodinnou rekreaci, je to tedy možné, že je zapsaná v katastru a zároveň byla nelegální? Možná píšu nesmyslnosti, ale fakt v tomhle moc nepochodím, proto se obracím na někoho kdo tomu rozumí. Předem moc díky za odpověď.

Já bych se poptal na příslušném katastrálním úřadu, na základě čeho ta stavba byla zapsána do katastru a na stavebním odboru příslušného městského úřadu, co tam o té stavbě mají.
Já jsem nedávno řešil opačný problém - zjistil jsem, že stavba nebyla zakreslena a vedena v katastrálních mapách, ale na stavebním odboru mi našli kolaudační rozhodnutí vydané ještě za totality. Tak jsem musel na katastrální úřad doložit úředně ověřenou kopii kolaudačního rozhodnutí, nechat tu stavbu úředně zaměřit (to úřední zaměření, pokud tehdy bylo provedeno se nedochovalo) a vyplnit nějaké lejstro, aby ji do katastrálních map zanesli.

Tady na katastrální mapě tu chatu najdete?
nahlizenidokn.cuzk.cz