Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zařazení psů podle zákona.

Dobrý den, prosím, jak je určeno podle zákona která psí plemena jsou lovecká a ovčácká?
Jde mi o jmenovitý seznam plemen. V paragrafu 14 /1/e zákonu o myslivosti je uvedeno:

e) usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení,

Podle různých zdrojů, jsou ovšem plemena řazena různě. V tabulce Českého kynologického svazu je obecně velmi málo plemen psů. Kde je právně určeno do jaké skupiny se jednotlivá plemena řadí (všechna)?

Z toho prvního vašeho odkazu je zkopírovaný ten výňatek který jsem vložil do dotazu a v tom druhém (který jsem procházel před napsáním tohoto dotazu) je u středoasijského pasteveckého psa napsáno, že to není pastevecké plemeno. Navíc nikde není uvedeno že je právní klasifikace totožná s rozřazením FCI.