Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní agentura

Dobrý den všem,

chtěl bych se zeptat na naši firmu, která si zařídila systém pracovní agenturu pro cesty do zahraničí, jednoduše proto, aby nám nemusela platit diety.
Ve zkratce to funguje takto: Zaměstná nás určitý zákazník, ubytuje nás a platí za nás. Agentura má sídlo v ČR, takže my platíme daně v ČR, což znamená, že do hrubého příjmu se nám počítá i cena za ubytování.
Chci se zeptat, jestli je možné takto vyslat lidi na 2 měsíce a ubytovat je v jednom pokoji. Proti tomuto se opravdu nedá bránit?
Popřípadě vyslat zaměstnance na měsíc a naplánovat jim práci na 12 hodin denně bez jednoho dne volna?
A jak je to vlastně v tomhle případě s dietami?

Pokud budete chtít něco upřesnit, rád odpovím.

Děkuji všem.

Smlouva je s firmou. Ohledně agentury je u toho jen později vydaný dodatek, že nás na základě dopisu, který podepíšeme, přidělí do jiné země.

Je taky zarážející, že nám nechtějí platit výdaje na cesty (cena za mhd kterým se dostáváme na pracoviště). Já myslel, že to zaměstnavatel musí pokud nás někam pošle.

mám stejný problém... reálně jsem zaměstnán v Česku u firmy xxx a tam mne přidělila dočasně pod firmu yyy do Švédska. Mzdu vyplácí česká firma (vydělek je ale srovnatelný s tím, jaký berou švédi). Ubytování mne taky daní. Diety nemám. Je v tom nějaký bordel... myslím, že CZECH okrádá CZECHA.

No, to je vaše rozhodnutí, jestli pojedete pracovat pod agenturou a nebo přímo pro zaměstnavatele.
Pod agenturou jsem makal v Německu tři měsíce jako elektrikář.Bral jsem 9 Eur čistýho na hodinu.Než jsem zjistil, že si nás agentura pronajímá za 17 Euro.Takový Český Ukrainec v Německu.Německý spořcí účet se nekonal, výplata okleštěná a danění v ČR.Minimálně třetinu mi brali za to, že mě zaměstnali.
Pak jsem odešel a nastoupil jako rádný zaměstnanec v Německu.A ejhle, místo 1600-1800 Euro jsem měl zhruba 2600 Eur po zdanění.A to jako obyčejný řidič kamionu.Důchod se mi započítává v Německu, potřebuju dodělat pár měsíců, abych dostal minimální důchod, na kterej mám nárok v D.A není to opravdu průměrných 11200 Kč jako tady u nás. :-)

Bral jsem 9 Eur čistýho na hodinu.Než jsem zjistil, že si nás agentura pronajímá za 17 Euro.

A to ti připadá hodně? Když v ČR budeš mít 20 000 čistého, tak to pro firmu znamená, že z účtu musí vyplatit skoro 35 000. A to jsou pouze mzdové náklady. Celkové náklady na zaměstnance můžou být klidně dvojnásobné.

Nevím, neznám daňové zatížení zaměstnavatelů u nás a v Německu.Ale asi se jim to oplatí, zaměstnávat Čechy v D a okolních státech :D ,Musí přeci uživit náhončí, reklamu, účetnictví a tak :-)