Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatný řemeslník

Dobrý den,

mám problém s řemeslníkem, který nám má dodat kuchyni. Máme sepsanou smlouvu o dílo, ve které je udaný termín dokončení před cca 3mi měsíci. Nejprve jsem mu dal zálohu, na kterou mám doklad, poté, protože vypadal zcela seriózně, jsem mu doplatil zbytek, ale pitomec bez dokladu. Nyní mu tu zbývá dodělat pár věci, na jedno odpoledne, ale už 2 měsíce mi nezvedá telefon. Je nějaký způsob jak ho uhnat?

Děkuji

Zkuste mu napsat SMS,že pro bezdůvodné obohacení z jeho strany kvůli nedodělání zakázky požadujete okamžité dokončení nebo slevu a vrácení části peněz.
A uhnat se snad dá,snad na něj máte i jiný kontakt než jen číslo telefonu,někde bude mít bydliště a dílnu.

Mohu zkusit, je poměrně komické, že má teta bydlí nad jeho rodiči, takže vím jak zhruba na něj, na razítku u smlouvy o dílo mám adresu, tak se ho tam pokusím odchytnout příjmovým pokladním dokladem, aby mi alespoň potvrdil ty peníze...snad se to podaří. :-) Díky za radu. :-)

No není to moc etické,ale zkuste v případě nutnosti zapojit tu tetu a jeho rodiče.Ať se jich párkrát zeptá,kde mají syna,že ho její synovec marně shání pro nějaký podvod,sama neví o co přesně jde.Třeba si rodiče synáčka srovnají,ať nedělá rodině ostudu.

Byl jsem v podobným průseru - blb jsem platil zálohově a práci nikdo neodvedl!!! Přišel jsem o 45tis. a už je a ani jeho nikdy neuvidím - jsem idiot. Příště fakt žádnou zálohu!!! Jak to dáš policii - se to protáhne, třeba ho i odsoudí. no to ti peníze nevrátí. Jak to vezmeš přes "slušné" vymahače, co jednají v mezích zákona (nemyslím Ukrajince, Albánce ...), tak to může dojít opět až k soudu, jako v mém případě, kdy na něj byla uvalena exekuce - ovšem nic nemá a nevlastní a tak mu není co vzít... raději se smiř s tím, že peníze už nepotkáš. Je to blbý, ale zákony této země nahrávají zlodějům a podvodníkům. 8-)

No když takový živnostník příjde o barák,ve kterém bydlel i s rodinou a dole provozoval restauraci,tak je to na špagát. Znám konkrétní osobu,táhlo se to 5 let,šlo o nesplacenou půjčku bance.Vězení je blbé,ale postihne jen povinného,takhle na to doplatila celá rodina.Matka s dětmi se ocitla v sociálním bydlení.

No myslím, že ve skutečnosti se jen tváří, že nic nevlastní. Přitom si nadělala (majitelka) 2 děcka a z našeho kraje se přestěhovala do hl.města, tady jí hrozilo, že jí kdosi vezme klackem, no tam zvesela podnikala - však se známe, jak se dají zákony obcházet a žít si na vysoké noze. Kolikrát si sociálně nepřizpůsobiví jezdí pro soc. dávky ve svým bavoráku ... .8-)

Však jak říkáš - ona měla firmu a po dobu mateřské měla kolíka, co měl firmu vést po dobu její mateřské. Když jsme poprvé volali na tu firmu, zvedl to on a představil se jako její manžel - přitom sezdáni nebyli (to jsme se dozvěděli až později), dokonce i zálohy přebíral jejím příjmením. Ona prý o takových praktikách ani nevěděla. Máš pravdu - normální to není, proto říkám - dopředu NIKDY a NIC NEPLATIT! 8-)

Když nebere známá čísla je logické, že je třeba volat z jiného čísla. Třeba tě má v blocklistu. :-)

Tohle je pouze na osobní domluvě, on nemusí vůbec nic dělat. Jedině se nabízí udělat něco co způsobí nelibost jeho osoby a to by vyvovalo zájem to dokončit.