Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vrácení zboží - Pán nespokojen se zbožím

Dobrý večer,
mám takový dotaz ohledně situace, která se mi nedávno stala.
Minulý týden jsem prodával na nejmenovaném internetovém bazaru notebook. Ozval se mi jeden pán, který si druhý den pro notebook dojel.
Když si pro notebook byl, měl možnost si ho pořádně prohlédnout, otestovat a podobně. Včera mi napsal e-mail, ve kterém psal, že notebook měl v servisu, kvůli zvýšení paměti RAM, když notebook rozdělali, nestačili se divit, že chybí rámeček HDD, že jsou ulámané panty a podobně. A vyhrožoval mi (podle mě to je vyhrožování), že mu mám poslat 500,- jako příspěvek na ten HDD rámeček a pokud mu to nepošlu, bude celou záležitost řešit jinak. Tak jsem byl tak ochotný a HDD rámeček koupil (protože rámeček stojí 100,- a on po mně chce 500,-). Co se týče pantů, za to, že jsou zlomené nijak nemohu, notebook jsem přesně takový koupil před X lety a teď poslední dobu ležel ve skříni a nijak manipulováno s ním nebylo, ani nebyl rozebírán..
Dnes mi napsal, že chce nakonec notebook vrátit, protože by se mu údajně "rozpadl"...
Tak moje otázka zní, jestli jsem povinen mu vrátit peníze za ten notebook. A jestli ten e-mail je podle Vás vyhrožování. (Jelikož jsem student, tak jsem nezkušený v těchto oborech a e-mail mě zaskočil).
Díky za Vaše odpovědi.
A předem se omlouvám, jestli jsem toto téma zařadil do špatné sekce.
Změna kategorie, původně: Obchodní právo (karel)

Nepsal jste za kolik jste ten notebook prodával a ani s jakým popisem.
Použité zboží máte zásadně prodávat s popiskem "tak jak je".
To, zda se rozhodnete zboží vzít zpět je na vás. Absolutně nic vás k tomu nenutí. Já osobně bych zboží po tom, co se v něm bůhvíkdo šťoural a rozebíral ho zpět asi nevzal (co je s ntb schopen udělat "servis" jsem se už jednou přesvědčil), pokud by to na mě dotyčný ještě zkoušel s vyhrožováním, bylo by mé rozhodnutí poměrně jednoznačné.