Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vraceni kauce u najmu

Dobry den, chci se zeptat pokud nam dala majitelka bytu vypoved a je vypovedni lhuta 2 mesice, ja jsem si nasel po tydnu jiny byt a prestehuji se tam driv nez vyprsi vypovedni lhuta, musel bych stale platit najem ve starem byte ikdyz uz tam nebydlim? Kdyby ano prisel bych tim vlastne o vratnou kauci je to tak?

Pořád ještě zbývá dohoda s majitelem stávajícího bytu, zda trvá na těch dvou měsících. Obvykle jsou tam ty dva měsíce pro ochranu nájemníka, aby neskončil ze dne na den na ulici, ale měl čas si najít nový bydlení. Záleží na majiteli, z jakýho důvodu ti vlastně dal výpověď z nájmu, třeba to chce pro svý děcka a bude rád, když to uvolníš dřív.
Mimochodem - pokud vypadneš z bytu hned a nebudeš platit zbývající dva nájmy, tak nejen že přijdeš o kauci, ale budeš majiteli nadále dlužit prachy do výše těch dvou nájmů, pokud to kauce nepokryje. Smlouva je oboustranný akt. A taky jsou tu samozřejmě nedoplatky/přeplatky na energiích, to je taky potřeba vyrovnat.

Tedy znovu opakuji - místo debaty na internetu debatuj s majitelem.

Michale, pronajímám byty a s nájemníkem se dohodnu, že pokud seženu nájemníka dříve než skončí výpovědní lhůta, zaplatí mi nájem jen do doby, nežli se nastěhuje jiný. Pokud neseženu, musí platit celou dobu nájmu do konce výpovědní doby. Jistota, člili kauce s tím nemá nic společného a vrácení probíhá po předání bytu a zjištění závad a poškození, případně i nedoplatky...

V případě nájmu bytu činí výpovědní doba tři,
nikoliv dva měsíce…

Jestli Vám dal výpověď majitel, pravděpodobně byt potřebuje.
Podle mne by mohla být šance se s ním dohodnout na ukončení
nájmu dohodou. V takovém případě byste nájemné platil jenom
do data uvedeného v písemné dohodě.