Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chci do výhradní péče otce

Zdravím,
Má matka mi bere mé věci,není schopna respektovat má (byť rozumná) přání jako například aby její přítel se kterým se nedomluvím jelikož je z jiné země nedomluvím aby nejezdil o 50 kilometrů v hodině více než je povoleno,nebo aby se před řízením nepil alkohol.Chová se otřesně a proto bych šel rád bydlet k otcicož mi nechce umožnit.Poraďte přes co a jak se bránit a dostat se ze střídavé pé#e do péče výhradní.Pavel 14 let

Tak o tomhle by musel rozhodnout soud na základě nějakého návrhu od sociálky.Ale obávám se,že situace není tak akutní,aby matce vlastně odebrali její dítě,to by musely být asi mnohem vážnější důvody.Ovšem vzhledem k věku by už soud měl přihlížet i k tomu,co chce to dítě.Možná by bylo lepší si začít vybírat a pak doma prosadit studium na škole mimo vaše město,takže bys přes týden nebyl doma a měl klid někde na internátě.Taky bych zkusil zavolat na Modrou linku,tam jsou přeci jenom odborníci a poradí,jestli a co se dá v tomto případě udělat.

Pavle,

už jsi o tom mluvil se svým otcem? Jak to vidí on?
Návrh na změnu může soudu podat i tvůj otec.
Podle mne by to bylo lepší než přes sociálku apod.

"Braní věcí" (jakých/kterých?), vlast matčina přítele,
jeho rychlá jízda ani alkohol před jízdou
nemusí být důvodem ke změně výchovného prostředí.
[Matčina přítele bys z toho asi měl vynechat.]