Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypoved pri zdravotni neschopnosti

Dobry den, od 1.8. 2016 jsem na zdravotni neschopnosti kvůli úrazu. Jsem zaměstnán ve zkušební době a dnes 24.8. 2016 mi přišla z firmy výpoved. Jak mám dále postupovat? Myslel jsem, že to není možné dostat výpověd při neschopnosti. Mám se jít přihlásit na ÚP? Mám dále nárok dostávat peníze od OSSZ? Navíc mám i pojistku na neschopnost na 400kč/ den. Jak mám nyní postupovat? Děkuji.

Zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní poměr během prvních 14 kalendářních dnů pracovní neschopnosti zaměstnance, takže možné to samozřejmě je a pracovní poměr skončil dnem doručení písemného oznámení. Zda se přihlásíte nebo nepřihlásíte na ÚP je vaše volba, pokud nejste evidován, platíte si zdravotní pojištění sám. Konkrétní postup vám jistě ochotně a rádi sdělí kompetentní úředníci, chodit tam nemusíte, stačí zavolat.

„Zákaz výpovědi dané zaměstnavatelem

§ 53

(1) Zakazuje se dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je

a) v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným, pokud si tuto neschopnost úmyslně nepřivodil nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek, a v době od podání návrhu na ústavní ošetřování nebo od nástupu lázeňského léčení až do dne jejich ukončení; při onemocnění tuberkulózou se tato ochranná doba prodlužuje o 6 měsíců po propuštění z ústavního ošetřování,

Řeš to třeba s inspektorátem práce, tam ti poradí.

Zrušení pracovního poměru jsem dostat mohl. To jsem si ověril. Na ÚP mě nevemou, dokud budu marodit. Nyní mi SZ hradí stát. Nárok na neschopenku samozřejmě mám, jen lístek na peníze budu odevzdávat na OSSZ namísto do práce. Ted už jen řeším, jestli budu mít nárok na pojistné. Všem děkuji za snahu.

Tak to řeš ve své pojišťovně,při úrazu bys nějaký nárok mít měl.Ovšem někde záleží i na době trvání pojistky,protože to neuznají třeba v prvních měsících.Stačí tam asi napřed zavolat,nadiktuj jim číslo smlouvy a druh úrazu,měli by poradit i co třeba budou chtít doložit,jestli zprávu od lékaře po ukončení,kopii neschopenky apod.