Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spojenie ozbrojenej zložky štátu s neozbrojenou zložkou

Dobrý večer,

chcem sa opýtať, či je možné zlúčiť ozbrojenú zložku štátu SR s neozbrojenou.
Konkrétne ma zaujíma, návrh zákon, ktorý je v programovom vyhlásení vlády.

V rámci finančnej správy má prísť k zlúčeniu dvoch zložiek.
Colníkov - ozbrojená zložka a štátnych zamestnancov daňových úradov.

Časť colníkov ma byť odzbrojená a naopak časť daňovákov sa má vyzbrojiť.
Je možné takto zlučovať dve rozdielne štátne zložky ?

Je nejaký štát, v ktorom sú daňoví kontrolóri ozbrojení ?

Vďaka

V.

prečo by to nemohlo byť možné ? colníci a daňováci,ktorí majú na starosti kontrolu rôznych pašeráckych a mafiánskych skupín sú vyzbrojení všade na svete už z titulu toho,čo robia a s kým sa zaoberajú,prečo by to malo byť v SR inak ? aj v rámci polície a armády máš ozbrojené a neozbrojené zložky a funguje to....

pokial si predstavuješ,že na daňovom úrade,kde sa odovzdávajú daňové priznania,prihlasujú/odhlasujú živnosti etc budú po zlúčení za prepážkami sedieť osoby s helmou,magnum 9,samopalom,bedničkou granátov,panzerfaustom a nepriestrelnou vestou,tak to určite nie,ale časť,ktorá bude mať pod palcom napr. ekonomickú kriminalitu,dostane nejakú výzbroj a výcvik......dnes keď sa robí napr.zásah v nejakej ázijskej tržnici,tak sa tam motajú navzájom polícia,colníci ,daňoví úradníci,po novom tam vyrazí jedna kombinovaná zložka,ktorá bude patrične vycvičená ,vystrojená a vyzbrojená....podbne prepojené a vyzbrojené zložky má usa,mexiko,írsko,nový zéland,austrália a ďalšie,ktoré ma teraz tak rýchlo nenapadnú...u nás predpokladám,že to vyriešia typicky po slovensky,takže je možné,že aj pani v podatelni na daňovom úrade bude mať v kabelke povinne minimálne škorpiona a 10 zásobníkov s nábojmi....