Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno označení výrobku

Zdravím,

bylo by legální koupit např. konzervu leča od výrobce XY, strhnout obal a nalepit svůj vlastní s tím, že by se důležité informace (složení, obsah látek, expirace) nezměnily a jediná změna by byla v názvu, ilustraci a obchodní firmě výrobce? Resp. mohl bych např. napsat na obal vyrobeno pro ABC, nebo lépe pro ABC vyrobila firma XY (bez svolení XY)?

Děkuji za objasnění

P.s. - nechci zaplavovat trh vlastními výrobky, ale chtěl bych to jako marketing v rámci jednotek kusů např. pro partnery, atd. Nevlastním oprávnění (a už vůbec prostory) pro výrobu potravin, takže proto to nemůžu a nechci dělat přímo.

samozrejme, ze neni mozne si jen tak privlastnovat cizi vyrobky. Pokud se ale jedna opravdu jen o par kusu a neminis na tom vydelavat, pak by mozna stacilo napsat firme XY. Treba by ji to nevadilo, s referenci na jejich firmu samozrejme. Bez jejich vedomi bych to nedelal. Pokud by se o tom dozvedeli a rozhodli se branit, bolelo by te to :)

Pokud tu ale mluvime o vetsim a pravidelnem mnozstvi, pak se to musi samozrejme smluvne vyresit. Firmy bezne vyrabi sve vyrobky pod jinyma znackama. Napriklad privatni znacky seupermarketu se takto resi. Ale bojim se, ze s clovekem, ktery chce odebirat 67ks mesicne se nikdo nebude bavit :)

Ono pro sve vlastni ucely si s tim muzes delat co chces. Muzes si tam nalepit treba nahou zenskou a mit to v policce. Ale sireni takoveho vyrobku dal, to uz bude asi jinej problem.

to sa dá aj nazvať vedomé klamanie spotrebitela, falšovanie značky a porušenie patentov,licencií a autorských práv-pokial by sa to robilo takým spôsobom,že sa to bude len tak šíriť a predávať iným luďom ďalej,na množstve v podstate nezáleží,aj jeden kus sa dá už považovať za podvodné jednanie so všetkým,čo k tomu patrí,privátne bez toho,že sa to bude predávať iným cudzím luďom,tam si môže ,ako si už napísal nalepiť aj súbor mažoretiek hore/dole bez a nič sa nedeje,ale akonáhle to začne predávať iným,verejne,len tak,môže to mať za určitých okolností určité nepríjemné dôsledky.....zbytok si už napísal,nebudem opakovať....

Krom rizik uvedených ostatními přidám ještě jedno - pokud budeš produkt vydávat za svůj (či ho prostě jakkoliv distribuovat pod svým jménem), přebíráš zodpovědnost za obsah, takže když se z toho někdo poblije, nebo opupínkuje, tak půjdou po tobě, protože tys jim to prodal jako svůj produkt.