Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stanovení ceny nemovitosti

Ahoj, chceme prodat zděděnou zahradu. Bylo nám řečeno, že prodejní cena v kupní smlouvě nemůže být nižší, než odhad (který nesmí být starší než 1 rok). Přijde mi to nelogické, mate s tím někdo zkušenost?
Jak je to s daní z prodeje nemovitosti?
Děkuji za reakce.

Prodat si to můžeš za kolik chceš. Ale daň se bude platit podle ceny v místě obvyklé nebo podle znaleckého posudku (co bude pro vás výhodnější), pokud to prodáte za méně.
Pokud se obě strany nedohodnou jinak, platí daň prodejce. Pokud jí prodejce nezaplatí, bude jí muset uhradit kupující, který to po vás pak může vymáhat.
Víc podrobností nevím, zkus Google.