Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uplatenie Záruky sa premenilo na katastrofu

Takže už to tu bolo preberané v sekcii PC. Začal som mať problémy z počítačom - konkrétne bolo z neho silno cítiť spáleninu. A tak som uplatnil záruku v pc obchode, kde som ho kúpil. Bol tam deň a potom mi ho vrátili s tým že je všetko v poriadku. Tri dni nato som si všimol že mi vymenili zdroj ale oni sami to popierajú. Hovoril som aj z majiteľom obchodu ale ten riekol žeby dal aj ruku do ohňa za svojho zamestnanca. Divné bolo že mi nedali ani potvrdenie že som odniesol k ním do servisu počítač. Majiteľ firmy sa zatváril kyslo a riekol že mám doniesť počítať v pondelok. Ale mám pochybnosti, či vôbec dačo vyriešime. Chcel by som nejakú právnu radu... Mám k dispozícii doklad podpísaný majiteľom že som si v jeho firme zakúpil hardware a je tam i jeho zoznam. Chcel sa opýtať či by táto zmluva bola 100% dôkaz na súde, keby k nemu došlo.
Změna kategorie, původně: Obchodní právo (karel)

Jak jednoduché si udělat vždy na takovou odmontovatelnou věc značku ? Se soudem jdi do háje.Na zdroji v rohu křížek jehlou a pokud tam po reklamaci není,tak mu uděláš z kvelbu kůlničku na dříví (nadneseně) ,poněvadž budeš mít jistotu a on změkne když se jen zmíníš - jdem dál do skladu ?

čo je predmetom Tvojho dôkazu ? zmluva o tom čo si prevzal a reklamácia niečoho úplne iného,než je predmetom zmluvy o prevzatí konkrétnych vecí ?
na základe čoho chceš vydokladovať,že skutočne si prevzal niečo iné,ako je na zozname a doteraz Ti to nevadilo, a ako chceš dokázať,že si skutočne prevzal niečo iné a nevymenil si to Ty za vadnú vec,ktorú teraz mieniš reklamovať ?