Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vracanie prac. oblecenia

Zdravim, mam problem s vracanim pracovneho oblecenia. Zamestnavatel mi tvrdi, ze mu musim vratit vsetko prac. oblecenie. Nepouzivane veci som v pohode odovzdal, pride mi to fer (a aj tak to boli smejdy ktore by som nevedel nijak vyuzit), ale teraz mi tvrdi, ze mu musim odovzdat aj vsetky nosene casti (pouzivane x mesiacov, niektore casti som davno vyhodil), pripadne si ich mozem nechat za 50% nakupnej ceny. Mam skutocne zo zakona povinnost vratit vsetky nafasovane veci alebo nie, pripadne je to nejako ohranicene poctom odpracovanych mesiacov? Vec sa tyka SR, v prac. zmluve nebolo o obleceni spomenute vobec nic a pri obdrzani prac. oblecenia som iba podpisoval samotne prevzatie. dakujem

Pracovní oblečení je majetkem firmy.
Ovšem trvat na vrácení starých věcí je buzerace. Pochopit by se dalo snad "posledně" vyfasované, protože to starší bylo přece na odpis, jinak by ti nedali to nové. Tím bych argumentoval.

Pracovní oblečení je majetkem firmy.

No, ale to tak celkom nie je odpoved na moju otazku. Takze napriklad, ak bude zamestnavatel trvat na vrateni 2 triciek, ktore som pri nastupe vyfasoval (pricom jedno som uz vyhodil, pretoze bolo na odpis) musim zan doplatit polovicu z ceny alebo mozem zamestnavatela pokojne poslat do prdele? Nikdy som nic podobne nezazil, mne to pride podivne...