Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit identitu podvodníka?

Vložil jsem dotaz na PC poradnu. Prý ovšem spadá spíš sem. Původní dotaz je zde: http://pc.poradna.net/q/view/1638889-jak-zjistit-i dentitu-podvodnika.

Stala se mi taková věc. Dnes ráno kolem 1 hodiny jsem na Omegle potkal někoho, kdo nabízel show na Skypu za peníze. Ještě jsem nikdy nic takového neviděl a zkusit se má přece všechno. Takže jsem na to kývl. Dotyčná osoba chtěla zaplatit předem, s tím jsem neměl problém. A chtěla to tak, že jsem jí dal své telefonní číslo, za chvíli mi přišel PIN a ten jsem jí napsal. Bylo to na nějaké Riot Games EU2 (údajně něco na League of Legends). Pak si mě osoba přidala na Skypu a poslala mi několik vzkazů. Psal jsem, že nemám čas, že bych to potřeboval odložit tak na hodinu. Pochopitelně jsem se tomu člověku (údajně žena) už nedovolal :) Změnil si jméno a dělal hluchého. Asi měl ze mě dobrej den. Bylo to jenom 499 Kč, ale stejně mě to naštvalo a hlavně mi jde už o ten princip. Tak bych to chtěl dotyčné osobě osladit. Předpokládám, že Omegle konverzace neuchovává. Takže mě napadají dvě možnosti, jak osobu vystopovat. Za prvé se v nějakém účtu muselo zadat mé telefonní číslo. A za druhé mi poslala na Skype několik příspěvků, takže pokud je poslala z domova, mělo by to být dohledatelné podle IP. Stalo se Vám někdy něco podobného? Poradili byste mi na koho se obrátit? Děkuji za odpovědi!

čo tam chceš komu osladzovaťť ? velké množstvo prístupových pinov je pridelovaná a generovaná odpovedacími automatmi a prístupový pin platí určitú dobu,pokial to nestihneš,je to obvykle Tvoj problém,akcie a rôzne show sa tam menia v pravidelných intervaloch,obvykle po hodine,takže keď nestihneš tú svoju vyvolenú,znovu máš smolu...zaplatil si za platenú show,automat Ti pridelil prístupový pin a automat bohužial neberie do úvahy,že v tom momente nemáš čas,
bohužial,musíš si uvedomiť,že v mnohých prípadoch nekomunikuješ so živým človekom,ale s dopredu nahratým záznamom a automatom,takže si v podstate v rovnakej situácii ako som nedávno zažil jednu babku,ktorá päsťou búchala do automatu na lístky a kričala na neho:dajte mi jeden lístek na električku...

Né, to jsi špatně pochopil. To nepsal žádný automat. To psal normální Čech (psal v přirozeném jazyce, odpovídal na dotazy). A ty peníze byly určené do té hry League of Legends, kterou dělá Rito, které s tou show nemá nic společného. Ta show měla být na Skypu, akorát že tam nikdo na ten Skype nepřišel a ještě si posměšně změnil přezdívku na Worry. Jeden chlap, který prý dobře zná hráčskou komunitu v ČR a SR, mi psal, že ten podvodník byl s největší pravděpodobností chlapec do 15 let včetně, protože tihle kluci prý takové podvody někdy dělají. Resp. se prý ještě nesetkal s vymámením peněz podvodem do počítačové hry, který by udělal někdo starší nebo žena (holka).