Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Právo na ochranu soukromí v souvislosti s fotkami

Dobrý den,

Včera když jsem jel hrát s dalšíma lidma airsoft tak ke mě přišel v autobuse dotyčný který po mě chtěl abych schoval svou as zbraň.
Nevěděl jsem že zbraň musí být celá zakrytá a tak jsem jsem ji po jeho upozornění schoval. Poté nás všechny vyfotil a uveřejnil na facebook. Má cenu tento případ řešit s PČR ?

Předem děkuji za odpověd

Airsoftové zbraně spadají podle nového zákona do kategorie D - Plynové zbraně.
Držitel zbraně kategorie D nesmí zbraň nosit viditelně v místech, kam má veřejnost volný přístup - §15 odst. (5) písm. a).

Každpádně vyfocení a zveřejnění tvé fotografie na fb je pro změnu porušením zákona na ochranu os. údajů.
http://www.lidovky.cz/za-zverejneni-fotky-zlodeje- na-facebooku-hrozi-obchodnikum-pokuty-1d7-/zpravy- domov.aspx?c=A160614_112201_ln_domov_mct

v prípade zlodeja je to tak,že obchodník nieje orgán činný v trestnom konaní a nieje oprávnený niekoho bez riadneho právoplatného odsúdenia označiť ako páchatela a stotožňiť ho s audiovizuálnym záznamom a ešte to niekde verejne vystavovať,je to rovnaké ako človek bez doložitelného medicínskeho vzdelania nieje oprávnený vyhlásiť niekoho za mrtveho a je povinný v prípade potreby/dopravná nehoda,priamy svedok úrazu etc../ poskytnúť/zabezpečiť prvú pomoc,nieje kompetentný vyhlásiť,že je to zbytočné....

Podle mne to že to zveřejnil není na trestní oznámení, bych ho požádal o odstranění fotografie a pak se obrátil na Facebook, aby tak učinil. Obojí je to podle mne žabo-myší válka, abyste se tím zaobírali!