Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rvačka a obvinění z výtržnictví

Dobrý den,
Nedávno na veřejné akci jsme měli menší konflikt. Nejmenovaný nejspíš nechtěně pošlapal mé přítelkyni nohy.Šel jsem za ním strčil do něj, poté došlo k hádce.Neudržel jsem se a dal jsem mu ránu pěstí. Během 2 sekund na mě skočil nečekaně zezadu jeho kamarád svalil na zem a snažil se mě kopat kolenem do hlavy ale naštěstí se mi nic nestalo. Poté nás oddělila ochranka. Mladík, kterého jsem udeřil pěstí měl natržený ret v levém koutku. Jinak nic vážného trošku mu z toho tekla krev. Byli jsme Policií odvedeni na stanici a bylo mi řečeno že nejspíš dojde k soudu a nejspíš budu obviněný z výtržnictví. Zatím došel dopis do práce kde se tázali jaký jsem zaměstnanec, a svědkové byli pozváni na výslech. To je zatím vše. Ještě nevím z čeho jsem obviněný a nevím zda-li to k soudu dojde. Bojím se že budu platit horentní sumy za ublížení na zdraví, soudní výlohy apod. Jaká částka mi hrozí popř. jaký trest?
Přijde mi to jako banální záležitost a víceméně mé dojmy jsou takové že se nic nestalo. Ale prostě sám nevím a budu rád za veškeré rady popř. připomínky co mi hrozí

Mockrát děkuji za odpovědi.

Já bych asi hledal nějakého advokáta. Ten co´s ho udeřil pěstí mohl mít otřes mozku nebo se na to může vymlouvat, píšeš že ten co´s ho napadl tam měl kamaráda, tak ti dva si možná vzájemně dosvědčí, že to bylo tak, jak oni chtějí aby to bylo.

Díky za odpověď ale nemůžu se v tom vyznat. Ten co dal pěstí jsem byl já. Já jsem udeřil kluka pěstí. Poté jeho kamarád na mě skočil a snažil se mě kopat kolenama když jsem byl na zemi. Mě se naštěstí nic nestalo a jak píši nic víc se nestalo protože nás oddělila ochranka. Poté se ochranka zeptala toho kluka, kterému jsem roztrhl ret jestli to chce nahlásit a on řekl že jo. Tudíž jsme šli. Ten jeho kámoš co mě napadl ze zadu zbaběle ten ale nešel. Jak já tak svědek ho uvedl ve výslechu že na mě skočil zezadu a napadl mě. Čili takhle to nějak bylo.

" Ten jeho kámoš co mě napadl zezadu zbaběle... "

Zatímco ty si tomu, komu si dal pěstí, nejprve oznámil, že na něj hodláš zaútočit a určitě si to neudělal tak, že ses mu nacpal až před ksicht a vrazil mu pěstí z 30 cm tak, aby na to nestihl jakkoli zareagovat, viď ?

Očekávat můžeš ve zkráceném řízení podmínku + event. peněžitý trest.
Pokud se proti tomu odvoláš, tak náklady na advokáta (asi je všem jasné, že toto nevyhraješ) + podmínku + event. peněžitý trest.

Rozsah a výše peněž. trestu (odškodnění) závisí na tom, zda si napadený zajde k doktorovi, klidně o měsíc později a bude si stěžovat na neustávající bolesti hlavy, které začaly zhruba před měsícem, kdy dostal ránu pěstí. Pokud nebude blbý, přidá k tomu i zhoršení sluchu. Zkus hádat, co bude pak napsáno v lékařské zprávě.

Abych to upřesnil určitě jsem ho zbaběle nenapadl. Po kratší hádce se po mě sápal rukou, chytil mě za tričko a poté jsem mu dal ránu pěstí. Podmínku samozřejmě očekávám to mi až tak nevadí, jelikož nejsem problémový tak podmínku přečkám a bude to zase v pohodě. Spíš mi jde o ty peníze.

Prosím Vás a zase nejsem tak blbý ani já. Jelikož napadený dostal ránu pěstí do levé části čelisti. Dají se očekávat zcela jiné problémy než bolesti hlavy a už vůbec ne zhoršení sluchu proboha. Problémy se mohou týkat max. přijímaní potravy popř. vyražení zubů nebo něco podobného. Ale zase tak brutální bitka to nebyla aby došlo k takovým zraněním. Došlo pouze k poškození levého ústního koutku vedle něhož se nacházejí max. dásně a zuby. Jinak se jedná pouze o kůži. Spíš jsem čekal že sem někdo napíše jestli měl podobnou zkušenost, za jak dlouho třeba k soudu dojde jak to vlastně funguje, já totiž stále očekávám že to spadne pouze do správního řízení na městský úřad a dostanu pouze pokutu v řádu stovek, protože se mi to zdá jako opravdu banální věc. To že jsem jednal v mladické nerozvážnosti a že je to má chyba to vím to mi nemusíte psát. Uvědomil jsem si to a za dotyčným jsem se po výslechu šel omluvit s tím že mě poslal do háje. Čili pokud někdo mi může předat tyto zkušenosti popřípadě rady budu rád.
Přeji hezký den

Vůbec to tady nepitvej. Víš co bude důležité ? Lékařská zpráva napadeného. Pokud to jde k soudu,tak se připrav,sežeň si advokáta a připrav se,že zřejmě uslyšíš - vinen.Někdy pomáhá tzv. vyrovnání,zkus se s napadeným domluvit na nějaké částce,uznat svou vinu a tvému advokátovi by se mohlo podařit takzvané "podmínečné zastavení trestního stíhání".(obviněn asi budeš pokud pracovní neschopnost napadeného přesáhla 7 dní).

Děkuji za poznatek, přijde mi to opravdu bizarní řešení takového problému. Když čtu slova sežeň si advokáta nebo uslyšíš slovo vinen. To je jak kdybych za to měl jít sakra sedět. Co vím tak ten kluk lékařské ošetření odmítl když se ho na to policie ptala. Jinak určitě na to myslím hodlám dát do kupy dopis kde bych se chtěl ještě po druhé zkusit omluvit a domluvit se na nějakém vyrovnání. Jak to potom funguje? Já myslel že když to ten dotyčný příjme tak stačí jen když stáhne obvinění a je vše v pořádku. Ne že musí advokát uskutečnit jakési kroky aby došlo k podmíněčnému zastavení trestního stíhání. Jak to tedy je. Děkuji

Abych to ještě upřesnil. Jestli to jde k soudu nevím, nic mi domů ještě nepřišlo. Jediné co bylo tak vyslýchání svědků a do práce přišel papír kde se ptali jaký jsem zaměstnanec a člověk jako takový. Mám tedy dopis o mimosoudní domluvu posílat teď a nebo počkat až přijde předvolání k soudu a až poté ho poslat ? Nebo pokud přijde předvolání už je pozdě. Děkuji

Můžeš mít pravdu a my ti to můžeme věřit. Ale pokud chceš něco podnikat, třeba psát nějaký dopis, skutečně bych se na to nejdřív zeptal advokáta. Pravda, bude tě to něco stát (zedníkův pot a advokátův inkoust), ale za blbost se, hochu, platí. A ten advokát ti třeba může ušetřit nějaké peníze co bys jinak musel platit jako bolestné případně jiné náhrady.
Ale dělej jak myslíš. Je to tvůj a jen tvůj problém.
BTW: Nemáš uzavřené nějaké pojištění co by se na to mohlo vztahovat?

Jak chceš. Lidová tvořivost a doměnky ti nepomůžou. Až to bude u soudu,tak ti příjde obálka s patřičným pruhem. Pokud si jsi jistý,že ti ten kluk nelže,tak jo. Já před osmi lety podobnou situaci s odřenýma ušima zahrál na podmínečné zastavení .. Nešlo o napadení,ale zranění cyklisty.

Super chlapy diky za zakladni info :) na konec jsem rad ze se mi to stalo v takovem veku a hlavne v takovem rozsahu mensim. Ze jsem mu nezpusobil nejake extremni zraneni. Protoze je to pro me skola zivota a priste si radeji dvakrat rozmyslim jestli nekomu dam za usi a nebo ne. Snad to dobre dopadne a jeste jednou diky !

No ještě že jsi nepraštil ženskou.Ta by totiž ten rozbitý ret mohla podat jako zranění s trvalými následky,že tam má jizvičku,která sice není skoro vidět,ale ona si kvůli ní nemůže najít chlapa ani práci modelky nebo herečky a požaduje náhradu za ztížení společenského uplatnění nebo jak se to jmenuje.I když to chlap může udělat taky.Tak ať dopadneš co nejlíp.

Pokud nebyla pracovní neschopnost, tak z toho bude relativně prd, policie to přehraje na obecní úřad a pořádkovou komisku. Tam dostaneš pokutu, pokud nenajdeš svědky ke svému " JEDNÁNÍ" a bude klid.
Co se mi líbí je, že to nemaskuješ a pod hrozbou trestu se přiznáváš, ale ty budeš pěknej rapl......... :-)

Neviem ako v CR, ale myslim, ze aj u vas to funguje ako vsade inde.
Taketo pripady sa vacsinou kvalifikuju ako priestupky, pretoze pokial nedoslo k PNke dlhsej ako 7 dni (podla popisu asi nedoslo k ziadnej PNke) tak to asi tazko uhraju na trestny cin, aj ked do vytrznictva by si spadat mohol, pretoze:

(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Takze sem sa v pohode vojdes, ale policia predava pripad prokuratorovi (statni zastupitelstvi u vas) a ten dava navrh na zacatia sudneho konania. A ako vieme proku ratori byvaju pretazeni a neradi sa zapodievaju <>, takze moj tip je prenesenie zodpovednosti na miestny urad, kde dostanes blokovu pokutu.
Iny pripad je ak dotycny zraneny poda(l) na teba trestne oznamenie, to uz by k sudu pravdepodobne doslo.
Inak nepodcenoval by som dobreho advokata, pokial ti niekto dosvedci (napriklad priatelka), ze ta drzal za tricko, cim tam obmedzil v pohybe a vyvolal v tebe a v nej akutny pocit ohrozenia tak sa to da uhrat na nutnu sebeobranu. Sikovny advokat pretransformuje jeho posliapanie tvojej priatelky na opakovane udery dolnymi koncatinami atd...a razom bude z neho vinnik celej situacie. V idealnom pripade s priemerny advokatom bude vytrznictvo zrusene a "ziskas" len neprimeranu obranu.

Tak jsem se sem podíval po víkendu a všem co se mi snaží jakkoliv poradit děkuji.
K vyjádření že si nic nepamatuji a byl jsem na šrot. Při odvedení na stanici jsem nadýchal 0,41 po odchodu jelikož jsem chtěl jet domů autem to bylo nějakých 0,20 takže asi tak.
A to že nic nemaskuji, proč bych sakra měl. Dle mého je to úplně banální problém a nevím o co se chce soudit. Jen prostě vidí možnost získat peníze tak zkouší. Znovu opakuji, není jako kdysi....

čtu si tady nějaké příspěvky a některé jsou opravdu bláboly,
1) nevím jak někdo může tady plést zkrácené připravné řízení s trestním řízením, zkrácené připravné řízení používají orgány činné v trestním řízení pouze tehdy ,když podezřelému můžou sdělit obvinění dle ust § 160 TŘ do 14 dnů od skutku. Což nelze stihnout.
2)že to nakonec půjde k přestupkové komisi je nesmysl, skutek se stal na veřejně přístupném místě (myslím, že pokud u konfliktu jsou přítomni nejméně 3 osoby jedná se o výtržnictví), dle mého by se dala věc kvalifikovat jako TČ výtržnictví dle ust. § 358 TZ . Pokud došlo ke zranění poškozeného , PČR si vyžádá lékařskou zprávu , zda mohou vyloučit ublížení na zdraví dle ust. § 146 TZ. Poté by měla policie prověřit všechny okolnosti incidentu, výslech svědků, prověřovaného, poškozeného.
3)pocit že se nic nestalo máš možná jen ty ,ale tvá reakce nebyla přiměřená
4)advokát jsou dle mého pouze vyhozené peníze jen z tebe vytahá prachy
5) samo že si policie vyžádá tvou pověst z bydliště
6) při vynesení rozsudku soudem se zohlednuje, zda jsi byl někdy trestán pokud ne počítej s podmínkou
7)pokud ti bude sděleno obvinění múžeš nahlížet do spisu a dělat si výpisky dle § 65 TŘ a pak bude mudrý

1)obecně policie může věc prověřovat zatím jako věc podezření z přestupku proti občanskému soužití ,ale to pochybuji a poté věc překvalifikovat pokud budou mít dost důkazů že se jedná o trestný čin.
2) pokud jsou přesvědčeni a mají dostatek důkazů , že se stal TČ zahájí úkony trestního řízení (ZUTŘ) dle ust. 158/3 tř. a vyrozumí státního zástupce o ZUTŘ. Poté začnou prověřovat všechny okolnosti v tvůj prospěch či neprospěch obecně na to maj 2 měsíce a lhůta se může prodloužit(výslechy, znalecké posudky,lékař zprávy,pověst).
3)pokud tě policie pozve a sdělí ti podezření dle § 160 ze skutků co jsi udělal počítej, že se soudu asi už nevyhneš a z podezřelého se staneš obviněný. Můžeš nahlížet do spisu
4) po sdělení podezření věc postoupí státnímu zástupci s návrhem na potrestání
5) státní zástupce to předloží soudu a ten rozhodne o tvé vině či nevině
6)může se stát, že k soudu vůbec nepůjdeš a dojde ti trestní příkaz, kde bude rozsudek soudu a vůbec tam nebudeš muset

to je v kostce laicky napsané, klidně to může celé trvat 6 měsíců i déle záleží na okolnostech době léčení poškozeného ,pokud se léčí musí se počkat až jeho léčba bude skončena až poté lze udělat lékařský posudek

-O ublížení na zdraví může hovořit z praxe , když poškozený v důsledku napadení marodí déle jak 7 dnů a bude v pracovní neschopnosti. Takže pokud se poškozený nechal pouze ošetřit po napadení a stačí pouze ambulantní ošetření a toto zranění nemá zjevný důsledek na jeho běžný způsob života nejedná se o ublížení na zdraví.

Jsem nesmírně rád za vaše poznatky k této věci. Díky nim si totiž dokážu udělat obrázek jak to nejspíš asi proběhne a nemám toho plnou hlavu jak vlastně dopadnu. Věřím že tato věc se může stát každému důležité je, aby se z ní poučil a neopakoval ji. Mrzí mě že někteří lidi mě tu vidí jako blázna nebo nějakého "rapla". Bohužel byla to chyba a já se jen snažil zjistit nějaké informace abych byl v této věci moudřejší. Za ty informace Vám ještě jednou vřele Díky ! :)

No hlavně až Tě budou někde vyslýchat,je dobré projevit "účinnou lítost",tj.buď skleslý,že toho lituješ,zeptej se,co jako můžeš nebo máš udělat pro odčinění a že jsi se už pokoušel o omluvu dotyčnému.Pak nebudeš možná brán jako gauner,ale jako pochybení.Trest za to asi nějaký vymyslí,ale třeba méně,než jindy.