Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předžalobní upomínka

Dobrý den,
Chtěla bych poprosit jestli můžu o radu:
21.7.2015 přišla dceři předžalobní upomínka s tím že dluží CREDITEXPRESS 3943,40kč
po zjištění za co to je se snažila dluh alespoň po částech splatit jelikož najednou peníze neměla,je samoživitelka s čtyřletou dcerou a já sama ji pomoct nemohla protože mám nízký invalidní důchod.
Poslední dlužnou částku doplatila 1.8.2016,poté jsme s mou pomocí psali Mgr.Lubomíru Vdovci s prosbou zda by ji mohl potvrdit že má dluh u společnosti v pořádku uhrazen,ale odpověď doposud žádná nepřišla a nevím zda se může obrátit na firmu která pana advokáta najala?Nějaký záznam by tam o uhrazení mohl být?
Předem děkuji za radu s pozdravem Růžena R.

za normálnych okolností je dlžná čiastka úročená určitým percentom až do úplného splatenia celej phladávky,k tomu treba pripočítať aj obvyklú odmenu vymáhačskej agentúre,ktorá má na takúto odmenu nárok,takže nejaké potvrdenie o úhrade celej pohladávky bude obvykle poskytnuté až po kompletnom uhradení celej pohladávky,nielen po úhrade pôvodnej dlžnej sumy,takže v každom prípade sa treba skontaktovať s dotyčnou vymáhačskou agentúrou a dohodnúť si konkrétne podmienky platenia a riešenia situácie
........pokial ste si svojvolne zmenili podmienky platenia oproti požiadavke,ktorú si dala agentúra v predžalobnej zmluve,nemusí byť doteraz akceptovaná z ich strany žiadna platba a v tom najhoršom prípade to už mohli podstúpiť na riešenie exekútorovi z dôvodu neplnenia si pôvodnej požiadavky,na to pozor,čo v tej predžalobnej výzve požadovali,či okamžité uhradenie celej dlžnej sumy vcelku do určitého termínu bez ďalších ích požiadaviek v prípade splnenia požiadavky,alebo bol dohodnutý nejaký splátkový kalendár.......