Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Objednávka zboží a následné nevyzvednutí

Objednal jsem zboží z internetového obchodu. Šlo o kapesní hodinky za cca 15.000 kč, když jsem je viděl osobně, tak jsem se zhrozil, protože vypadaly jak z cigánské tržnice. Rozhodl jsem se je tedy nepřevzít. Majitel eshopu po mně teď žádá náhradu škody ve výší 690 kč za poštovné. Vystavil mi fakturu na mé jméno a místo bydliště. Fakturu vystavil 15.9. a 18.9 je datum splatnosti. Při nezapalcení je penále 0,5% denně. Chci se tedy zeptat, jak v tomto případě postupovat. Díky.

Mna fascinuje jedna vec.
Dotycny chce s obchodom vydrbat lebo si to rozmyslel.
Normalny clovek si hodinky prevezme, odstupi od zmluvy a uhradi pripadne postovne (urcite nie 690 CZK). S tou uhradou je potom tiez diskutabilne, viem, ze boli rozdielne nazory na povinnost uhradit prepravne naklady predajcu a ze v CR je novy OZ, kde je to mozno riesenie inak.
Zijeme vsak v dobe zmrdov. Dnes je problem priznat si chybu a pripadne niest za nu nasledky. Dnes sa radi ludom ako chyby nepriznavat a vydrbat s celym systemom, hlavne, ze my platit nikomu nic nebudeme. Bohuzial system je nastaveny tak, ze rady neplat mu debilovi nema na to narok budu asi funkcne, pretoze je naozaj mozne, ze narok na to mat nebude. A keby aj, kto sa bude sudit za 650 CZk?
Ja sa pytam a moralka je kde? To nikomu z tych radcov, co radili, aby si nic neplatil nie je ani trosku blbe, ze ten predajca tovar poslal poctivo je na tomto celom stratovy? To sme naozaj take narody, ze si kupime drahy fotak, zoberieme ho na tyzden do Chorvatska, kde ho pouzivame a potom vratime eshopu bez hanby, ze ho uz nechceme?
Ja ti nevim Karle, ci som bol inak vychovany, ale tebe neni ani trosko "kokotno" z toho, ze sa snazis s niekym vyje***?
Takze ako postupovat? Tovar sa uz asi vratil eshopu, takze sa ospravedlnis a uhradis mu naklady, ktore si vycislil. Samozrejme 650 CZk je vela, takze nech rozpise, co v tej sume je. Ak by sme prisne brali len prepravne nalady (odmyslime si balne a stratu casu), tak bezny balik sa posiela radovo v desiatkach CZk.