Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dědictví

Zdravím.
Jak je to s dědictvím?
Jsou manžele a 2 dospěle děcka.
Manželka zemře.
Barak + pozemek jsem koupil před uzavřením manželství a v katastru jsem zapsan jen já.

Ono to možná bude složitější. Koupené do svatby je jen tvoje.
Pokud jste ale něco dovybudovali po svatbě, asi to bude 50/50 Tvoje a manželky.
Např. hrubou stavbu jsi koupil. Ale dodělávky už jsi byl ženatý. Takže část toho dokončeného by byla(finančně) z 50% manželky.
Takový případ mám o pár baráků dál. Manžílek měl nedodělaný barák, oženil se, zahnul a bejvalka mu to hezky spočetla(či spíš odečetla:-D) na těch dokončovacích pracech, co dělali už jako manželé.
Synátor patří mezi neopomenutelné dědice a k vydědění jsou stanoveny přesné podmínky. Takže notář a závěť to ošetří.

čo tu splietaš za fantasmagórie?

Pokiaľ je zapísaný foter ako majiteľ 1/1-ny z celku v LV na nehnuteľnosti, museli by obaja dediči (deti fotra) "ex post" preukázať vynaložené investície do tohoto majetku počas trvania manželstva na základe verejných listinných dôkazov a notársky verifikovaných nadobúdacích dokladov. Foter si ich určite fest stráži alebo okamžite skartuje, aby sa nedostali do papŕč spratkov.

Vydediť blízku osobu v I. rade, tj. nespratných potomkov, sa v našich boľševických podmienkach smrdutého, komunistického práva, nedá ani v záveti pred notárom spísané a uložené v "zlatom rámčeku".

Dedí sa zo zákona, ale aj-aj. Rozdiel je v kontinentálnom práve (germánske s princípom solidoriti) a anglosaskom práve aplikovanom napr. v U.S.A. kde panuje demokracia, neohrozenosť vlastníctva, pôdy, podzemných nerastov, vody a so slobodným nakladaním si s vlastným majetkom počas života.

Jedine svoj majetok ešte za živa predať alebo darovať s prípadným ošetrením vecného bremena zapísaného v LV o doživotnom a bezplatnom užívaní takto prevedeného majetku "scudziteľom".

čo tu splietaš za fantasmagórie?

Tak znovu, pomalu, abys to pochopil i ty.
Co měl před svatbou je jeho.

Jestli si ale přistavěl během manželství třeba garáž, tak je už z 1/2 spoluvlastníkem manželka.
Pokud ta zemře, tak polovina jejího podílu na hypotetické garáži připadne manželovi a o druhou polovinu, tedy čtvrtinu se dělí obě děti.
A vydědit lze za určitých přesně definovaných důvodů i dědice v 1. linii.

Vydědit můžete ze čtyř důvodů

Zůstavitel může vydědit potomka pouze ze 4 občanským zákoníkem uvedených důvodů (specifikovaných v jeho ust. § 469 a odst. 1 písm. a) až d), a to jestliže:

A) v rozporu s dobrými mravy neposkytl zůstaviteli potřebnou pomoc v nemoci, ve stáří nebo v jiných závažných případech,
B) o zůstavitele trvale neprojevuje opravdový zájem, který by jako potomek projevovat měl,
C) byl odsouzen pro úmyslný trestný čin k trestu odnětí svobody v trvání nejméně 1 roku,
D) trvale vede nezřízený život.

napr. v U.S.A. kde panuje demokracia,

:beer::-D
Pobavil si.
Proti americkým demokratickým tahanicím o dědictví je to naše zasmrádlé....právo procházkou růžovým sadem.