Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Útok psa na dítě

Dobrý den, mého 9 letého syna pokousal pes. Nad kolenem měl modřinu s otisky zubů a 2 stroupky po špičákách a roztržené kraťasy na zadku. Psa přivedl ven jeho stejně starý kamarád. Chlapci kolem něj lítali a pes se ohnal.... Šla jsem najít maminku dotyčného chlapce. Chtěla jsem hlavně vidět očkovací průkaz psa a dotyčné domluvit, aby v žádném případě nepouštěla syna se psem ven, když ho nezvládá. jednalo se o rotvajlera. Paní už na nás byla zřejmě připravená, protože než jsem já stačila cokoliv říct, spustila na mého syna, že prý házel po psovi kameny a že jejich pes měl náhubek. Zarazila jsem jí, ať se podívá mému synovi na nohu a na kraťasy, že není možné aby jejich pes měl náhubek a že nevěřím tomu, že by můj syn házel po psovi kameny. Na mého syna se ani nepodívala a řekla, že pes nemusí mít náhubek, protože to nezakazuje městská vyhláška (což je pravda). Zeptala jsem se jí, zda u toho byla, odpověděla že ne a že prý to viděli sousedi. Což mně přijde jako další lež, stejně jako s tím náhubkem. Řekla jsem jí, že já u toho také nebyla, ale poškození jsme my, protože její syn nezvládl ohlídat psa a tudíž se stalo to, co se stalo. Ona na to, co po ní teda chci? Řekla jsem že chci vidět očkovací průkaz a že bych očekávala alespoň omluvu. Ona na to, že omlouvat se mi nebude, protože není za co. Volala jsem tedy městskou Policii, která zkontrolovala od dotyčné očkovací průkaz psa a volali mi, že je vše v pořádku a že dotyčná toho lituje. Řekla jsem jim, že pokud se nám přijde omluvit celou nepříjemnou záležitost tím uzavřeme. Dotyčná nepřišla, šla jsem tedy celou záležitost nahlásit na Policii a přiložila i vyjádření dětského lékaře. Bylo mi řečeno, že se případ předává na Magistrát k přestupkové komisi.
Nevím, co mě teď čeká. Je možné, že se to celé může obrátit proti mně? Na Policii mi řekli, že chlapec (co přivedl psa) je nezletilý, tudíž není trestně odpovědný a ať od toho nic nečekám. Může to zajít třeba tak daleko, že by vyslýchali i mého syna a jeho kamarády co u toho byli? Na co se mám připravit?
Děkuji za odpověď.
Marie S.

Tazatelka se rozhodla dále věc neřešit = zamykám.
Diskutujícím připomínám, že toto je Poradna. Na výměnu názorů máme debaty.net (Kurt)

Takze podle tebe nema pes pravo na zivot? Ok, tak pes ne, kdo dalsi, co treba cernoch ten jo?

Osobne mi psi nevadi ani na volno ve meste, ovsem zdaleka ne vsichni kdo dnes psa maji jsou k tomuto zpusobili. Bohuzel jako ve vsem stat paky na ty nezpusobile, casto ruzne ty free lidi, bezdomace a podobna individua zadne paky nema. Pokutu temto bezmajetnym dat nelze a zavrit do vezeni je drazsi nez je nechat volne pohybovat po ulicich. Ovsem to rozhodne neznamena, ze by se kvuli tomu meli lividovat jejich psi.

Edit: Pro zacatek by stacilo, kdyby pravo na psa nepohlizelo jako na vec, ale podle situace hlavne jako na zivou bytost a pripadne i zbran, ono pokud by napadeni psem bylo bezne klasifikovano jako pokus o zabiti nebo vrazdu, ona by se situace hned o neco zlepsila az by si par exemplarnich pripadu slo na 10 let sednout.

P.S. Psa jsem mel a ikdyz byl na volno, mel jsem ho vzdy 100% pod kontrolou a po cely jeho zivot nedoslo ani jednou ke konfliktni situaci z me strany (muj pes byl ale nekolikrat jinym psem napaden).