Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blokáda požárních pomůcek

Dobrý den chci se zeptat zda li v nějaké veřejné budově ( Škola, bazén nemocnice...) hrozí dané instituci vedoucí tu budovu nějaký postih v případě že jsou nějakými věcmi blokovány pomůcky v případě že by začalo hořet ? Konkrétně blokece věcmi požární hadice ke které je přístup kvůli věcem omezený. Jedná se o hadici v červené ochrané skříni.
Děkuji

požiarny štatút budovy musí byť vypracovaný a dodržiavaný a revízie protipožiarnych zariadení musia byť vykonávané v pravidelných intervaloch u každej verejnej budovy a zodpovedá za to majitel/sorávcovská spoločnosť/združenie vlastníkov etc,nedodržanie je obvykle trestané nielen pokutou,ale uplatňujú sa pri tom aj paragrafy všeobecného ohrozenia,takže s tým ozaj nieje sranda,výnimky z tohto pravidla majú obvykle len rodinné domy v individuálnom vlastníctve,/chaty a podobné budovy,baráky s viacerými obyvatelmi-bytmi už pod povinnosť mať vypracovaný požiarny štatút spadajú,verejné budovy/úrady/školy a podobné zariadenia takisto,v priemyselne využívaných objektoch je to ešte prísnejšie....

Možná by bylo jednodušší někoho v tom zařízení upozornit a požádat ho, aby zjednal nápravu. Takhle to skoro vypadá, jako byste se chystal na někoho poslat anonymní občanské upozornění. Prodlení by mohlo mít závažné následky, například kdyby začal hořet plavec v bazénu a nebyl by přístup k hadici.

Ta hadice tam možná být nemusí, ale přístupný to být musí, protože (s největší pravděpodobností) v té skříni bude tzv. suchovod, na kterej dole hasiči napojí v případě požáru vodu z cisterny a nahoře připojí hadice k místu požáru, aby nemuseli tahat hadice po celým schodišti.