Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sused ma sleduje s dronom

Ako píšem v nadpise... počujem bzučanie na dvore, a susedko, bohužial neviem ktorý, lebo ich máme viac vedľa seba, má staticky vo vzduchu nad našim dvorom drona/quadrokoptéru , ktorý keď som si všimol tak sa trocha pohol a kameroval nám dvor. Chvíľku sme sledovali dron a potom s ním odletel a hneď pristál, bolo to počuť. Ako môžem riešiť túto situáciu ? Neprajem si aby mi niekto narúšal súkromie.

https://www.rcprofi.cz/poradna/pravidla-letani-s-d rony-v-cr
-zákaz natáčení prostor a osob na soukromých pozemcích
-zákaz létání nad lidmi bez jejich souhlasu
-zákaz létání nad městy, cestami, železnicemi a jinými zastavěnými oblastmi
-při letu musí vždy ovládající osoba udržovat vizuální kontakt s dronem

Nesmíme ale při provozu těchto dálkově řízených strojů zapomínat na legislativu, která upravuje používání dronů. V případě nedodržení základních pravidel se vystavujeme hrozbě v podobě až 5 milionové pokuty!

Mohlo by to pomoci. Vyrobit nápis "Nelítej - sestřelím" co by byl čitelný kamerou z dronu, párkrát zamířit flintou (třeba vzduchovkou nebo jen atrapou) a pokud tazateli někdo přijde vynadat, tak mu dát ten vytištěný článek (současně se tazatel dozví, který šmudla ho otravuje) a případně informovat cajty nebo měšťáky (i když pochybuji, že ti by věděli co proti tomu dělat).

To jsi napsal přesně,takhle jsem to myslel s těmi odkazy.Zjistit pachatele a informovat ho,že páchá přestupek a porušuje zákony.To s tou vzduchovkou je dobrý nápad,pilot by měl být poblíž a tak uslyší flusání vzduchovky a buď odletí a nebo přiběhne nadávat.A ani nemusí mít kameru.