Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Od kdy mám nárok na podporu v nezaměstnanosti

Dobrý den,
měl bych dotaz, od kdy mám nárok na podporu, při této nestandardní situaci:

Pracoval jsem roky ve firmě, kde proběhla reorganizace a byl jsem propuštěn po dohodě na nadbytečnost (3 měsíce odstupné). Ihned jsem začal pracovat v jiné firmě (ani jsem teda nebyl na úřadu práce), ale nyní to vypadá, že ukončím tuto práci po dvou měsících a pár dnech (ve zkušební době).
Chtěl bych se zeptat od kdy mi přísluší podpora v nezaměstnanosti. Protože od konce té první práce neuběhly ještě 3 celé měsíce, ale u té následné práce nemám odstupné, protože jsem ve zkušebce. Přísluší mi teda již za tento necelý třetí měsíc nebo až od následujícího?

Předem děkuji za odpověď
Tomáš

Pokud jste v posledních dvou letech získal zaměstnáním
nebo podnikáním alespoň 12 měsíců důchodového pojištění,
máte na podporu nárok.

V případě, že zaměstnání ukončíte Vy, se ÚP bude zajímat
o důvod ukončení. Pokud půjde o vážný důvod (viz odkaz níže),
bude Vám podpora náležet ve standardní výši.

Pokud by šlo o dobrovolné ukončení zaměstnání bez vážného důvodu,
krátila by se podpora po celou podpůrčí na 45 % průměrného čistého výdělku.

Podpora se stanoví z výdělků v posledním zaměstnání.

Viz vážné důvody v zákoně o zaměstnanosti