Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Demolice domu

Dobrý den.
Prišel mi dopis z úřadu, že nám chtějí zbourat dům. Demolice má prý proběhnout v druhé polovině roku 2016 (tuďíž v této). Dále v dopise bylo uvedeno, že se mám dostavit na úřad. Dostavil jsem se na úřad, kde mi byli zděleny další informace od starosty. Mám takový dotaz, zda nám musí nebo jsou povini nabídnout jiné bydlení nebo ne. Děkuji za odpověď

Musel bys dodat všechny informace. Jen takhle poslat dopis zní podivně. Nekoupoval už někdo ten barák s tím že je v demoličním pásmu ? Co zápis v katastru ? Na čím pozemku stojí ? Pokud se starosta přes noc rozhodl že se dům zbourá taky to zní podivně.

Tak je to takhle. Dnes jsem se dozvěděl, že dům neni náš :D Našli jsme dekret, kde je uvedeno jméno majitelky, jméno otce matky a ještě třetí jméno. A ta majitelka prý umřela nevíme ani kdy, ale její syn pak prý prodal ten dům naší vesnici a my o ničem nevěděli. Ani o tom, že jsme měli platit nájem. Nikdo nám nic neřekl. Dobrý co ? Teď přišel dopis a v něm psali, že se má náš dům bourat do 15ti dnů a to prý z důvodu havarijního stavu, ale nikdo u nás nebyl, aby to posoudili

Pro úplnost: Do katastru nemovitostí se dá nahlédnout tady:
nahlizenidokn.cuzk.cz
třeba teď hned. Je poněkud pracné vyhledat nemovitost na mapě, opsat si číslo a pak to číslo zadat jinam, aby se zjistilo, kdo je napsaný jako majitel.
BTW: Katastr nemovitostí lze vy(zneu)žít i jinak. Mne například napadlo co asi dělá jedna dívenka (tedy dnes paní v důchodovém věku), tak jsem si našel dům, kde kdysi bydlela s rodiči a našlo mi to, že je psaná jako vlastník a asi je nebo byla vdaná, protože má jiné příjmení (a že ji tam mohu najít, kdybych chtěl - ale nechci, tak jsem se s tím spokojil).

BTW2: Som z teho voľaký zmätený. Tazateli bych poradil, aby spěchal za nějakým advokátem poradit se, co má dělat. Vzpomněl jsem si třeba na tenhle článek:
hlidani-katastru
a i jinde, jak snadno lze nemovitost "ukrást" a původnímu vlastníku zbydou oči pro pláč.

Já jsem takto díky katastru zjistil, kam se odstěhoval bývalej soused. Na tehdy ještě jeho byt už měl napsánu novou adresu svýho pobytu. A na té adrese byla jeho ženština. Streeview pana Googla ukázal, že se jedná o dvougenerační barák, tož bylo vcelku jasný, že se nastěhoval k budoucí tchyni, která už barák napsala na dceru. Všechno veřejně dostupný informace, stačí umět hledat na internetu.

Našli jsme dekret, kde je uvedeno jméno majitelky, jméno otce matky a ještě třetí jméno.

Tak to mělo jen jednu majitelku nebo otec vlastní či vlastnil 1/3 nemovitosti?Otec ještě žije?Pokud ne,musel by podíl být zahrnutý v dědickém řízení.Pozemek pod budovou je čí?Tohle všechno je ale třeba napřed zjistit v tom katastru nemovitostí,jinak Vám ani právník nic neporadí.Takže možná bydlíte v cizí nemovitosti bez souhlasu nebo jen s tichým souhlasem vlastníků,kteří vás ovšem mohou kdykoliv vystěhovat.Když nemáte žádnou smlouvu,tak asi ani nemusí dávat nějakou výpověď s danou lhůtou.